Czy w dobie telewizji internetowej i Vod warto inwestować jeszcze w kablówkę? Krótki poradnik dla wideofilii i telemaniaków

0
91

Cena na miarę oczekiwań

Niewątpliwie cena kablówki nie jest wysoka i na pewno jest niska. Otóż miesięczna opłata może wynieść tylko 20 zł. A w takiej cenie na pewno nie znajdziecie telewizji internetowej. Wszyscy użytkownicy Netflixa wiedzą, że co jak co, ale do tanich on nie należy. Zatem pierwszym argumentem dlaczego telewizja kablowa góruje nad tą internetową jest właśnie cena, która jest zdecydowanie niższa. Wiadomo nie od dziś, że warto oszczędzać, ale szczerze dla wielu z nas jest to trudne, a wybierając kablówkę zapłacimy mniej niż gdybyśmy wybrali telewizję internetową, a więc pieniądze mogą zostać na koncie bądź wylądować w śwince skarbonce. Pomyślcie, że w skali roku możecie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, a na przestrzeni kilku lat już zdecydowanie więcej. Warto? Oczywiście, ze warto, a nawet trzeba!

Wybór ma znaczenie

Wiele osób chwali telewizję internetową czy Vod, gdyż ma możliwość oglądać od razu cały sezon serialu, a nie musi czekać na jeden odcinek. Ok to fakt i na pewno duża zaleta, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że wybór seriali czy programów jest za to zdecydowanie mniejszy, niż gdy wybieracie kablówkę. W telewizji kablowej możecie zobaczyć nie tylko najnowsze produkcje, ale i klasyki czy te naprawdę stare, do których macie spory sentyment. Nie musicie także obawiać się, że przegapicie jakiś odcinek serialu, wszak zawsze możecie wybrać dekoder z nagrywarką.

A gdy nie masz ochoty tylko na filmy czy seriale…

Każdy z nas jest inny i każdy preferuje co innego. Dotyczy to także tego, co lubi się oglądać. W końcu nie każdy preferuje seriale czy filmy, które często są słabej jakości i można powiedzieć, że „na jedno kopyto”. Tak niestety się dzieje w przypadku telewizji internetowych. Jakość programów nie jest najwyższa i choć wydaje się, że wybór kategorii jest duży to i tak nie macie możliwości zobaczenie choćby widowisk sportowych na żywo. A przecież mecze czy to siatkówki czy piłki nożnej wywołują emocje, choć nie zawsze pozytywne, ale jednak oglądając widowiska sportowe na żywo wiele osób odnajduje w sobie zdolności trenerskie czy nawet twierdzi, że umiałoby strzelić gola czy obronić daną piłkę. Także oferta bajek czy filmów dla dzieci w telewizji internetowej jest mierna, owszem są jakieś produkcje, ale oglądając je odnosi się raczej wrażenie, że nie są to produkcje dedykowane dla dzieci. Natomiast wybierając kablówkę można znaleźć programy dedykowane dla nawet najmłodszych dzieci, ale i tych trochę starszych.

Jakość jest ważna

Telewizja internetowa czy Vod wymaga podłączenie do Internetu, a więc wiąże się z kolejnym wydatkiem. Ale większym problemem jest fakt, że czasami Internet zwalnia bądź traci się sygnał, a wtedy nie pozostaje nic innego jak poczytanie książki, bo już wiemy, że tv nie pooglądamy. Nie od dziś wiadomo także, że pogoda nie rozpieszcza, dlatego zdarzają się mocne porywy wiatru czy opady, a wtedy o zerwanie kabla Internetu bardzo łatwo. Oczywiście musimy także wspomnieć, że nie w każdym miejscu jest dobry sygnał i nadal wiele osób w Polsce narzeka na słabe połączenie, co przekłada się na to, iż serial będzie ciągle się zacinał, a na ekranie pojawi się charakterystyczne ładowanie. Tego problemu nie ma w przypadku telewizji kablowej. Nie tylko jest tania, a wybór kanałów jest duży, ale dodatkowo nie musicie się obawiać, że pogoda wpłynie na jakość sygnału, a prze to uniemożliwi Wam obejrzenie ulubionego serialu, bo tak się nie stanie.

Podsumowując można dojść do wniosku, że „stara, dobra” kablówka nadal ma zdecydowanie więcej zalet niż telewizja internetowa czy VOD. A więc nie macie się nad czym zastanawiać, gdyż rzeczywiście telewizja kablowa to doskonały wybór nie tylko dla miłośników seriali czy filmów, ale i amatorów oglądania meczów czy dzieciaków, które uwielbiają bajki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here