SENIOR PADŁ OFIARĄ OSZUSTÓW I STRACIŁ PONAD 40 TYSIĄCY ZŁOTYCH

0
54
pixabay.com

Mieszkaniec Białegostoku uwierzył oszustowi, który zadzwonił do niego na numer stacjonarny i podał się za policjanta. 80-latek stracił ponad 40 tysięcy złotych.

Wczoraj, 80-letni białostoczanin poinformował policjantów, że padł ofiarą oszustów. Jak opowiedział policjantom, po 14 zadzwonił do niego mężczyzna podający się za funkcjonariusza Policji. Jak zwykle oszust zadzwonił na telefon stacjonarny i powiedział, że jego oszczędności są zagrożone. Dodał, że grupa przestępcza ma zamiar go okraść, ale na szczęście policjanci cały czas obserwują jego mieszkanie. Poinformował też, że niedługo pojawi się u niego inny policjant i zabierze pieniądze, żeby je bezpiecznie przechować. Kończąc rozmowę uspokoił seniora, że całą akcję nadzoruje prokurator. 80-latek uwierzył, że w ten sposób uchroni swoje oszczędności przed przestępcami. Niestety cała ta opowieść okazała się legendą, a stróże prawa byli fałszywi. 80-latek przekazał przestępcom ponad 40 tysięcy złotych.

POLICJANCI PO RAZ KOLEJNY APELUJĄ O ZACHOWANIE OSTROŻNOŚCI ORAZ OSTRZEŻENIE SWOICH NAJBLIŻSZYCH!

NIE POZWÓL, ABY KTOŚ Z TWOICH BLISKICH PADŁ OFIARĄ OSZUSTA!

PAMIĘTAJ!

Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem.

Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie żądają pieniędzy za prowadzone czynności, ani też nie pośredniczą w przekazywaniu gotówki.

Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust.

Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku, nie zaciągaj żadnych pożyczek czy kredytów. Nie przekazuj nikomu swoich danych osobowych, pin-ów, czy loginów i haseł.

Po takiej rozmowie natychmiast zadzwoń na numer alarmowy 112 i poinformuj o zagrożeniach.

Apelujemy również do bliskich osób starszych – zadbajcie o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, wyczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie na osoby starsze, aby kontaktowały się z Wami i pytały za każdym razem o radę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here