Ogrzewanie domu gazem propan – dlaczego warto postawić właśnie na nie?

Ogrzewanie domu jest jednym z najważniejszych elementów jego funkcjonowania, szczególnie w sezonie zimowym. Jest jednak również aspektem, który potrafi znacznie uszczuplić portfel niemal każdego. Dlatego naturalne jest, że zaczynamy szukać tańszych alternatyw, które dodatkowo nie pozwolą nam zmarznąć od jesieni do wiosny. Czy opis ten pasuje do czegoś lepiej niż do propanu?

0
80

Wydajność i oszczędności

Na rynku jest mnóstwo rozwiązań, które szczycą się oszczędnościami generowanymi podczas ogrzewania. Niestety, bardzo często są to rozwiązania typu „coś za coś”. Oszczędności wymagają wtedy albo kompromisów związanych z temperaturą, albo czynnego udziału użytkownika w jej regulacji. Wymaga to wtedy nie tylko czasu, ale nawet wysiłku.

Gaz propan cechują dwie, bardzo istotne z punktu finansowego cechy. Jest to surowiec, którego cena jest przewidywalna – od lat utrzymuje się na stałym, niskim poziomie. Dzięki temu sytuacje, w których ogrzewanie w danym sezonie może nas niemiło zaskoczyć cenowo, możemy wykluczyć. Drugą, równie istotną cechą jest jego wysoka wydajność. Oznacza to, że taka sama ilość propanu co alternatywnego związku grzewczego, wystarczy na ogrzewanie znacznie większej przestrzeni, lub przestrzeni o tym samym wymiarze przez istotnie dłuższy czas.

Ekologia – bezpieczny dla środowiska, czyli też dla nas

Bardzo często kwestię ekologii traktuje się po macoszemu. Mówi się jedynie sloganami o bezpieczeństwie dla zwierząt, roślin czy wpływie na klimat. Jednak ekologia wpływa również bezpośrednio na nas. Propan jest drugim, zaraz po panelach fotowoltaicznych, najbardziej ekologicznym sposobem ogrzewania gospodarstwa domowego. W procesie jego spalania nie dochodzi do powstania toksycznych związków, które w dłuższej perspektywie mogą doprowadzić do nieodwracalnych problemów zdrowotnych. Produktem ubocznym spalania propanu jest jedynie czysta woda oraz niewielkie ilości dwutlenku węgla. Istnieje jednak jeszcze jedna cecha omawianego gazu, która sprawia, że korzystanie z niego jest po prostu wygodne.

Wygoda – nie ma co ukrywać, zależy nam na niej

Wiele osób stojących przed wyborem ogrzewania domu, mających jeszcze poważne dylematy, do gazu propan przekonuje ostatecznie ogromna wygoda. Nie chodzi tu jedynie o to, że posesje nie mające dostępu do gazu z sieci, mogą go wykorzystać w kuchenkach gazowych czy podgrzewaczach wody. Już sam proces sterowania temperaturą jest bardzo prosty. Nie wymaga od nas osobistej kontroli ilości spalanego surowca i nadzoru – wyręcza nas w tym termostat. Nasza rola sprowadza się tu jedynie do ustawienia pożądanej wartości, którą w dodatku możemy zautomatyzować tak, by zasypiać w niższej temperaturze, a budzić się już w wyższej.

Co jakiś czas, z reguły po wielu miesiącach zdarzy się, że będziemy musieli uzupełnić zbiornik z propanem. Sam proces uzupełniania również jest wygodny. Umawiamy się na odpowiadający nam termin z dostawcą, a ten wyśle do nas wyspecjalizowaną ekipę, która szybko przeprowadzi cały proces. Po chwili na kolejne miesiące zapominamy zupełnie o obsłudze gazu. Ogrzewania propanem po prostu trzeba spróbować!

Źródło: LPGDirect.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here