CDF – jak inwestować, żeby zarabiać

Kontrakty tego typu są typowo spekulacyjnymi narzędziami inwestycyjnymi. Jest to dosyć popularny sposób zawierania transakcji na rynku Forex. Jeśli jesteś początkujący w tym temacie z pewnością zastanawiasz się, czy można na tym zarobić. Prawda jest taka, że można zarobić na prawie wszystkim, trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić.

0
46

Czym są kontrakty CFD?

Kontrakty CFD (ang. Contract for Difference) to nic innego jak kontrakt na różnicę kursową. Zazwyczaj zawierany jest w postaci pewnego rodzaju umowy między dwoma stronami, przy czym najczęściej drugą stroną jest broker. Obydwie strony chcą rozliczyć między sobą różnicę cenową ceny otwarcia pozycji a ceną jej zamknięcia. Można powiedzieć, że głównym przedmiotem handlu za pomocą kontraktów CFD, jest różnica między ceną sprzedaży a ceną zakupu konkretnego instrumentu finansowego.

Kontrakt CFD zaliczany jest do instrumentów pochodnych, dzięki czemu inwestor ma dużo więcej możliwości, zwłaszcza, gdy planuje inwestować krótko- bądź średnio terminowo. Warto również wspomnieć, że CFD nie jest notowane na żadnej giełdzie, dlatego też nie można powiedzieć o nich, że są standardowym instrumentem pochodnym.

Jeśli zainteresował Cię ten temat i chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj na Saxo Bank Polska i zacznij zarabiać poważne pieniądze.

Jak inwestować, żeby zarobić?

Zanim jednak zdecydujesz się na pierwszy poważny krok, spróbuj swoich sił na tzw. koncie demo. Zyskasz pewność, że nie poniesiesz żadnego ryzyka i nie stracisz swoich pieniędzy, gdy transakcja nie pójdzie po Twojej myśli.

Jeśli chcesz zarabiać na ruchach cenowych, jako inwestor musisz zająć odpowiednią pozycję. W przypadku, gdy przewidujesz, że wartość konkretnego instrumentu bazowego będzie rosła, należy otworzyć tzw. pozycję długą. Na czym ona polega? Najprościej tłumacząc polega ona na zakupie wybranych aktywów. Z kolei jeśli przewidujesz spadek wartości instrumentu bazowego, przyjmujesz pozycję krótką, czyli sprzedajesz aktywa.

Ważną rzeczą, z którą należy się zaznajomić jest dźwignia finansowa. Mechanizm dźwigni finansowej pozwala na obracanie zdecydowanie większą ilością kapitału niż w rzeczywistości posiada. Oczywiście stosowanie tego manewru niesie za sobą ryzyko. jednak stosowane umiejętnie i z głową, pozwala na zarobienie dużo większych pieniędzy.

To czy warto inwestować w kontrakty CFD zależy tylko od Ciebie. Czasem należy podjąć duże ryzyko, aby osiągnąć zamierzony cel. Podejmując się inwestowania pamiętaj o cierpliwości i wytrwałości, które są kluczem do sukcesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here