Pierścionki zaręczynowe – jakie modele najchętniej wybierają białostoczanie?

0
95

Który pierścionek zaręczynowy wybrać spośród tylu dostępnych wzorów i projektów? Który z nich sprawi, że wybrance mocniej zabije serce? Jak podpowiadają sprzedawcy z najlepszych salonów z biżuterią, największą popularnością nadal cieszą się klasyczne modele, choć jednocześnie można zaobserwować spory wzrost zainteresowania oryginalnymi wzorami.

Pierścionki zaręczynowe – Białystok stawia na klasykę

Według danych, którymi na potrzeby tego artykułu podzieliły się z nami salony z pierścionkami Marko, panowie najchętniej wybierają klasyczne pierścionki zaręczynowe – Białystok nie różni się pod tym względem od pozostałych miast wojewódzkich. Nic dziwnego: klasyczne modele są jednocześnie wszechstronne i uniwersalne, w związku z czym na pewno wpiszą się w preferencje przyszłej narzeczonej.

Jakie projekty zwracają uwagę białostoczan? Na pewno minimalistyczne pierścionki zaręczynowe z klasycznego, żółtego złota (choć białe złoto również ma wielu fanów!), przede wszystkim z jednym brylantem otoczonym przez sześć lub osiem łapek. Na kobiecej dłoni przepięknie będzie prezentował się także model, w którym brylant jest przystrojony nawet dziesięcioma mniejszymi brylantami.

Królewskie zaręczyny z królewskim pierścionkiem zaręczynowym

Jak widać, białostoczanie kochają romantyczne gesty i traktują swoje wybranki po królewsku. Dotyczy to także pierścionków zaręczynowych. Klasyczne rozwiązania cieszą się największym powodzeniem, jednak charakterystyczne modele wzorowane na królewskiej biżuterii nie zostają daleko w tyle. Dzięki nim każda z nas może poczuć się jak prawdziwa księżniczka!

Mowa przede wszystkim o egzemplarzach, w których większy kamień w niecodziennym kolorze otoczony jest kilkunastoma lub nawet kilkudziesięcioma mniejszymi brylantami. Idealnie sprawdzą się tu m.in. szafiry – które stały się popularne dzięki legendarnemu pierścionkowi księżnej Diany – oraz rubiny symbolizujące płomienną miłość. Rubin w towarzystwie brylantów to absolutny bestseller. Taki tradycyjny model nawiązujący swoim designem do projektów retro na pewno spodoba się kreatywnej osobie, która lubi bawić się detalami i konwencjami.

Pierścionki zaręczynowe – białostoczanie kochają szafiry

Co ciekawe, mieszkańcy naszego miasta są bardzo otwarci na trendy – ich zainteresowanie mniej typowymi kamieniami szlachetnymi rośnie. Owszem, nadal najchętniej stawiają na klasyczne rozwiązania, jednak coraz bardziej przychylnym okiem patrzą na wspomniane szafiry i rubiny. Wśród oryginalnych, ale bardzo popularnych pierścionków zaręczynowych w Białymstoku można wymienić również:

  • pierścionki z ametystem – na uwagę zasługuje przede wszystkim jego nietypowy fiołkowy kolor;
  • biżuterię z tanzanitem – tanzanit jest wydobywany tylko w jednym miejscu na świecie (w południowej Tanzanii), poza tym jego złoża wkrótce się wyczerpią, to więc pomysł na niezwykle unikatowy prezent;
  • pierścionki z granatem – granat przypomina rubin, ma czerwoną lub purpurową barwę. Wyróżniają go niecodzienne cechy optyczne;
  • biżuteria z sułtanitem – sułtanit to bardzo nietypowy kamień: może być różowawy, miodowy lub limonkowy – zmienia swoją barwę pod wpływem światła, pory dnia, a nawet warunków oświetleniowych w pomieszczeniu;
  • pierścionki z czarnym diamentem – to najrzadsza odmiana tego minerału. Dzielimy je na naturalne (bardzo drogie!) i poprawiane, czyli dodatkowo barwione. Niezależnie od wariantu prezentują się naprawdę fenomenalnie.

Klasyczne modele z diamentem, w iście królewskim stylu oraz z oryginalnymi kamieniami – to top 3 pierścionków zaręczynowych najchętniej wybieranych przez białostoczan. Taki ranking jednoznacznie udowadnia, że panowie z naszego miasta mają świetny gust, są niezwykle romantyczni i potrafią pozytywnie zaskoczyć swoje wybranki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here