(NIE)TRZEŹWY PONIEDZIAŁEK NA BIAŁOSTOCKICH DROGACH

W poniedziałek białostoccy policjanci na terenie miasta i powiatu badali trzeźwość kierowców. Okazało się, że 4 z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie”. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Od wczesnych godzin porannych, na terenie miasta i powiatu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego badali trzeźwość kierowców. Mundurowi zbadali trzeźwość 1260 kierowców. Niestety okazało się, że czterech z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie”. Pierwszy wpadł tuż przed 6 w Kleosinie. 43-letni kierowca volvo miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany pół godziny później w tym samym miejscu. 47-latek kierował kia, mając ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Pozostałych dwóch nieodpowiedzialnych kierowców odpowie za wykroczenie, gdyż zdecydowali się wsiąść za kierownicę po użyciu alkoholu, to jest mając od 0,2 do blisko 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozsądek na drodze i przypominamy: ,,PIŁEŚ- NIE JEDŹ”.