Jak przygotować dziecko przed pierwszą lekcją angielskiego?

Pierwsza lekcja języka angielskiego bywa dla dziecka dużym wydarzeniem. Niezależnie od tego, czy dziecko zaczyna dodatkowe zajęcia jako przedszkolak, czy uczeń, stres przed nową sytuacją może wystąpić. Na szczęście pewne działania podejmowane przez rodzica mogą ułatwić ten moment! Dowiedz się, jak.

0
21
Teacher is sitting in the classroom with her primary school students, reading a story to them.

Oswój miejsce

Jednym z głównych czynników wywołujących u dziecka poczucie niepokoju związanego z rozpoczęciem zajęć angielskiego jest nowa przestrzeń i związana z nią sytuacja. Poznawanie nowych kolegów, nauczycieli czy pomieszczeń w lokalu może budzić początkowy stres, który da się zmniejszyć przed pierwszą lekcją. Placówki oferujące kurs angielskiego dla dzieci w Białymstoku coraz częściej wychodzą dzieciom naprzeciw!  

Możecie przecież wybrać się na spacer do nowej szkoły i wspólnie z dzieckiem sprawdzić, gdzie jest sekretariat, w której sali będą odbywać się lekcje, gdzie są toalety, jak się wchodzi do szatni. Już taka krótka podróż pomoże wstępnie poznać miejsce. Na stronie https://earlystage.pl/pl/szkola/bialystok możesz znaleźć także informacje o lekcjach pokazowych, w których dziecko może wziąć udział. To świetna okazja dla Ciebie i Twojej pociechy – będziecie mogli zobaczyć, jak wyglądają zajęcia i zapoznać się z metodą w luźnej atmosferze. Już takie próbne wejście w sytuację zajęć pomoże złagodzić wiele dziecięcych niepokojów.  

Skorzystaj z materiałów szkoły

Nowoczesne szkoły języka angielskiego dla dzieci doskonale zdają sobie sprawę z początkowego stresu, który może towarzyszyć nowym uczniom. Na stronie takich placówek możesz więc znaleźć zdjęcia pokazujące lekcje czy nagrania fragmentów zajęć. Wspólnie możecie obejrzeć takie materiały. Dziecko, widząc zaangażowanie innych, być może samo poczuje ochotę do podjęcia wspólnej zabawy. Przyglądając się takim zajęciom zrozumie też, że czeka go tam zabawa, ale też nowe wyzwania. Ty zaś jako rodzic zauważysz, czego możesz się spodziewać po lekcji angielskiego w danej szkole. Nowoczesne kursy angielskiego udostępniają również bezpłatnie materiały, z których możesz skorzystać, nie będąc jeszcze klientem. Sprawdź, co oferuje szkoła w Twojej okolicy, na stronie https://earlystage.pl/pl.

Cenne przygotowania

W ferworze przygotowań do pierwszej lekcji angielskiego nie lekceważ strachu i niepewności dziecka. Spróbuj jednak zastąpić je radosnym oczekiwaniem na to, co się wydarzy!  Idźcie na zakupy, kupcie nowy piórnik, może nową torbę lub plecak. Możesz zadbać o nowe kredki, zeszyty i wszystkie inne akcesoria, które mogą się przydać. Skompletujcie cały zestaw wspólnie, celebrując wejście w nowy etap. Dziecko, widząc Twoje zaangażowanie, poczuje się bardziej bezpiecznie i samo zacznie zastanawiać się, co fajnego czeka za rogiem. Najważniejsza w tym wszystkim jest obserwacja samopoczucia Twojej pociechy i reagowanie na jej potrzeby!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here