Barokowe Ogrody Sztuki. Za kilka dni rozpoczyna się festiwal 

0
81

Barokowe Ogrody Sztuki. Za kilka dni rozpoczyna się festiwal 

Wielkimi krokami zbliża się V Festiwal Barokowe Ogrody Sztuki. W programie trzydniowej (17-19.06) imprezy znalazły się wydarzenia, które przybliżą Białystok w okresie baroku.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu, organizowanego przez Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku, są „Kwiaty baroku”. W programie jest wiele ciekawych wydarzeń, m.in. inscenizacja artystyczna, mapping na Pałacu Branickich, wernisaże wystaw malarstwa i rysunku czy wykład edukacyjno-historyczny. W Aula Magna Pałacu Branickich zaplanowane są koncerty z udziałem sopranistek – Olgi Pasiecznik i Iwony Lubowicz oraz instrumentalistów – Marka Caudle i Władysława Kłosiewicza. Atrakcją będzie spacer, którego uczestnicy zwiedzą tunel pod ogrodem Branickich. 

– Barokowe Ogrody Sztuki to święto baroku, sztuki i muzyki. Będzie możliwość spędzenia czasu w pięknych ogrodach Pałacu Branickich – mówi Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku, który objął wydarzenie swoim patronatem honorowym. 

Wojciech Bokłago, dyrektor Domu Kultury „Śródmieście” dodaje, że Barokowe Ogrody Sztuki to przede wszystkim prezentacja znakomitych zasobów artystycznych Białegostoku. 

– Czerpiemy z tego wspaniałego ogrodu talentów, jaki posiadamy. To nie tylko profesjonaliści z piękną karierą. Chcemy też przedstawić początkujących artystów, którzy uczą się w Domu Kultury „Śródmieście”. Podczas festiwalu będą prezentowane ich prace, co będzie dla nich ogromnym wyróżnieniem.  

W Pawilonie Włoskim w ogrodzie Branickich zostaną pokazane prace uczniów Pracowni Plastycznej Ogniska Plastyczno-Komputerowego DKŚ. W czasie festiwalu wystąpią także: Zespół Muzyki i Tańca Dawnego „Capella Antiqua Bialostociensis” oraz Zespół Muzyki Dawnej „Ars Decorum” działające przy Domu Kultury „Śródmieście”. 

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Na koncerty w Aula Magna – liczba miejsc jest ograniczona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here