Maciej Stolarczyk nowym trenerem Jagiellonii Białystok

0
9

50-letni szkoleniowiec będzie prowadził Żółto-Czerwonych w sezonie 2022/23. Maciej Stolarczyk zastąpił na stanowisku Piotra Nowaka

Zobacz: Piotr Nowak nie jest już trenerem Jagiellonii 

Maciej Stolarczyk karierę trenerską rozpoczynał w Pogoni Szczecin, gdzie najpierw pracował w akademii, a później w pierwszym zespole. Później przez wiele lat pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Polski, gdzie miał okazję pracować z m.in. Nicolą Zalewskim, Jakubem Kamińskim, Przemysławem Frankowskim, Kacprem Kozłowskim oraz Karolem Świderskim. W latach 2018 – 2019 pełnił funkcję pierwszego trenera Wisły Kraków, to za jego kadencji w barwach „Białej Gwiazdy” najlepszy okres w Krakowie miał Jesus Imaz, który później trafił do Jagiellonii Białystok.

Nowy trener Jagi osiągał sukcesy jako zawodnik.

Należał do „złotej drużyny” Henryka Kasperczaka, która w sezonie 2002/03 podbiła piłkarską Europę, eliminując AC Parmę, Schalke Gelsenkirchen, a także tocząc niezapomniane boje z rzymskim Lazio. Wspólnie z „Białą Gwiazdą” sięgnął po trzy tytuły mistrza Polski i jeden Puchar Polski. Poza Wisłą bronił barw Widzewa Łódź, Pogoni Szczecin, a także GKS-u Bełchatów. Był również powoływany do reprezentacji Polski, dla której wystąpił w ośmiu meczach.