Wolontariusze Fundacji „Pomóż Im” w akcji „Pola Nadziei” zebrali ponad 38 tysięcy złotych

0
43

Wolontariusze Fundacji „Pomóż Im” w finałowej kweście kampanii „Pola Nadziei” zebrali ponad 38 tysięcy złotych

Do Fundacji „Pomóż Im” spłynęły wszystkie puszki z finałowej kwesty „Pól Nadziei”. Miło nam poinformować, że nasi wolontariusze (było ich około 300) w kilku miastach i miejscowościach woj. podlaskiego zebrali ponad 38 tysięcy złotych – informuje Miłosz Karbowski z Fundacji Pomóż Im.

Białostoczanie, a także mieszkańcy kilku innych miejscowości województwa podlaskiego, pamiętają o najbardziej cierpiących dzieciach i ich rodzinach. W czasie finałowej kwesty kampanii „Pola Nadziei”, prowadzonej przez Fundację „Pomóż Im”, przekazali na ich rzecz 38 035,18 złotych.

W dniach 27-29 maja kwestowało około 300 wolontariuszy. Pojawili się na ulicach i w wielu punktach Białegostoku, Łomży, Łap, Orzysza, Choroszczy, Złotorii i Turośni Kościelnej. Zbiórka wróciła po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. I był to powrót bardzo udany.

Spotykaliśmy wiele ciepłych reakcji. Ludzie doceniali to, że zbieramy na najbardziej chore dzieci – takimi wrażeniami dzielili się młodzi wolontariusze. W wielu przypadkach uczniowie, a nawet przedszkolaki. To oni odegrali główne role w zbiórce – dodaje Miłosz Karbowski.

W kwestującej ekipie znaleźli się też m.in. członkowie bractw historycznych Trzaskawica i Winland, uczestnicy konkursów na Miss i Mistera Podlasia, organizacja seniorów czy zawodnicy Lowlanders Białystok.

Jesteśmy tyle warci, ile możemy dać dla kogoś. Trzeba pomagać, szczególnie w tych trudnych czasach – mówi Mister Podlasia, Kamil Żmijewski.

Finałowa zbiórka jest najważniejszym wydarzeniem kampanii. Na ostateczny wynik „Pól Nadziei” złożą się też wcześniejsze wydarzenia w szkołach i przedszkolach. Do tego jeszcze akcje organizowane przez samą fundację. Już wiadomo, że ostateczna kwota przekroczy 100 tysięcy złotych.

Środki przeznaczone zostaną na wyposażenie Domu Opieki Wytchnieniowej. To niezwykłe miejsce, w którym fundacja będzie przyjmowała na określony czas pod specjalistyczna opiekę niepełnosprawne dzieci. W tym okresie rodzicie pacjentów skorzystają z dłuższej chwili wytchnienia.

Rodzice ciężko chorych dzieci pracują przy nich 24 godziny na dobę. Chwila odpoczynku, zakupy czy załatwienie spraw urzędowych są dla nich bardzo ważne. Wszyscy potrzebujemy urlopu, a oni tak naprawdę go nie mają. Naszym marzeniem jest, by powstający pod Białymstokiem Dom Opieki Wytchnieniowej zaczął działać jak najszybciej, dlatego liczy się  każda złotówka – mówi Krystyna Skrzycka z Fundacji „Pomóż Im”.

XII edycja „Pól Nadziei” w województwie podlaskim prowadzona jest pod hasłem „Działamy z sercem”

Kampania rozpoczęła się wczesną jesienią 2021 roku. W jej trakcie Fundacja „Pomóż Im” zorganizowała wiele spotkań edukacyjnych w szkołach i przedszkolach. W akcji wzięło udział ponad 120 placówek.