Procesje Bożego Ciała w Białymstoku-fotorelacja

0
22

Katolicy obchodzą uroczystość Przenajświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – popularnie zwaną Bożym Ciałem. Ulicami miast i wsi przeszły procesje z Najświętszym Sakramentem niesionym w monstrancji

ZOBACZ: Uroczystości Bożego Ciała w Choroszczy

W uroczystość Bożego Ciała Metropolita Białostocki Abp Józef Guzdek poprowadził procesję eucharystyczną przez centrum Stolicy Podlasia.

Nawiązując do Ewangelii o cudzie rozmnożenia chleba, Arcybiskup wskazał w homilii, że „Jezus pozostał do końca wierny tym, którzy trwali przy Nim. Słuchając Dobrej Nowiny o Królestwie Bożym”. Dając im nie tylko pokarm duchowy, ale i materialny. Wydarzenie to było zapowiedzią wydarzeń z Wieczernika i ustanowienia Eucharystii. Wówczas to Chrystus ukazał swoją wierność w stosunku do człowieka, zapewniając, że „kto spożywa Jego Ciało i pije Jego Krew ma życie wieczne”.

Potraktujmy procesję przemierzającą ulicami naszego miasta jako usilne błaganie w intencji młodych mężczyzn, którzy w głębi swej duszy słyszą zaproszenie Chrystusa: «Pójdź za Mną», aby mieli odwagę pójść za głosem powołania” – mówił arcypasterz.

Po Mszy św. którą z metropolitą białostockim koncelebrował Abp senior Edward Ozorowski i Bp Henryk Ciereszko, uroczysta procesja eucharystyczna wyruszyła tradycyjnie przez centrum miasta do czerech ołtarzy. Przy nich diakoni odśpiewali fragmenty Ewangelii, mówiące o Eucharystii.  Arcybiskup wraz z wiernymi modlił się wołaniami suplikacji.
Uroczystość zakończyło wspólnie odśpiewanie hymnu „Te Deum” oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem Miastu Białystok i całej archidiecezji.

Poniżej fotorelacja z procesji eucharystycznej w parafii św. Faustyny Kowalskiej w Białymstoku