Wodne atrakcje na białostockiej plaży „Dojlidy”

0
42

Wyciąg do sportów wodnych i wakeboardingu to jedna z atrakcji, z jakiej można skorzystać na plaży miejskiej „Dojlidy” w Białymstoku

ZOBACZ NASZĄ RELACJĘ:  WAKESTOK na Plaży Miejskiej „Dojlidy” w Białymstoku ⛱️

Wakepark na plaży „Dojlidy” to druga lokalizacja w pow. białostockim. Pierwszy wyciąg do sportów wodnych i wakeboardingu powstał w 2017 r. nad zalewem w Wasilkowie. Weakboarding polega na pływaniu na desce po wodzie, będąc ciągniętym na linie. Wyciąg na zalewie dojlidzkim ma około 200 metrów długości. Można na nim rozwinąć prędkość ponad 30 km/h, ale tempo jest dostosowane do umiejętności zawodnika.

Sport jest dla wszystkich, bardzo atrakcyjny i bardzo przyjemny – mówi instruktor Mateusz Cymbor. – Uczymy dzieci już dzieci od 7. roku życia. Górnej granicy wiekowej nie ma. Mamy tutaj naprawdę starszych panów i panie, którzy pływają sobie dla utrzymania swojej aktywności fizycznej. Sport jest prosty, daje dużo frajdy. Jedyne co trzeba umieć to pływać, jak z każdym sportem w wodzie – dodaje instruktor wakeboardingu.

– Atrakcja bardzo fajna, sport trochę ekstremalny, ale warto spróbować – powiedział portalowi Podlaskie24.pl pan Michał.