Strażacy z Białegostoku, Jedwabnego i Miastkowa dostali wozy ratowniczo-gaśnicze

UROCZYSTOŚĆ PRZEKAZANIA SAMOCHODÓW RATOWNICZO-GAŚNICZYCH

TRZY WOZY STRAŻACKIE – JEDEN NOWY I DWA, KTÓRE MOGĄ JESZCZE SŁUŻYĆ PRZEZ LATA, OTRZYMALI W PONIEDZIAŁEK (25.07) STRAŻACY Z KOMENDY MIEJSKIEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W BIAŁYMSTOKU ORAZ OSP JEDWABNE I MIASTKOWO.

Podlaski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Sebastian Zdanowicz na ręce Komendanta Miejskiego PSP w Białymstoku bryg. Wojciecha Łapińskiego przekazał ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy ze zwiększonym potencjałem ratownictwa kolejowego VOLVO GCBA 5/32.

Pojazd zakupiony został w ramach projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I” realizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej, by ratować zdrowie i życie poszkodowanych podczas pożarów i innych miejscowych zagrożeń.

Pojazd ten wyposażony jest zgodnie z obowiązującymi standardami. Posiada m.in. działko wodno-pianowe, linię szybkiego natarcia, 6 aparatów powietrznych (łącznie z czterema zapasowymi butlami kompozytowymi) oraz mierniki, takie jak: detektor prądu, toksymetr wielogazowy, detektor promieniowania jonizującego. Samochód ratowniczo-gaśniczy będzie wprowadzony do podziału bojowego w JRG nr 2 w Białymstoku.

Dzięki temu Komenda Miejska PSP w Białymstoku mogła przekazać ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/32 Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedwabnem, a ta średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA-Rt 2/30 marki VOLVO do OSP w Miastkowie.

Podczas uroczystości wręczono też świadczenia ratownicze czterem strażakom OSP.