33 Jarmark Dominikański w Choroszczy [foto i video]

Barwnie, różnorodnie i wesoło- Jarmark Dominikański to wieloletnia tradycja Choroszczy, która od ponad trzydziestu lat przyciąga lokalnych twórców, rzemieślników i producentów regionalnej żywności.

Przyciąga też mieszkańców Choroszczy i okolic. Dziś na placu przed Muzeum Wnętrz Pałacowych były tłumy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: malowanie twarzy, bańki mydlane i dmuchane zjeżdżalnie, pyszne lokalne przysmaki i stragany obfitujące w atrakcyjne produkty. Nie zabrakło regionalnych miodów, trunków i smakołyków.

Stoły uginały się od swojskiego pieczywa, wędlin własnej roboty, nalewek i domowych ciast. To jedna z niewielu okazji, żeby mieć taki wybór w jednym miejscu.

Tradycja kiermaszu na św. Dominika sięga XIII-wieku, kiedy przy okazji odpustu urządzano targ. W Polsce corocznie odbywają się dwa Jarmarki Dominikańskie- w Gdańsku i w Choroszczy. Organizatorem tego drugiego jest Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

@podlaskie24.pl

Jarmark Dominikański w Choroszczy#jarmarkdominikański #Choroszcz #podlaskie