Drużyna Futbolu Amerykańskiego Lowlanders Białystok otrzymała 260 tys. złotych na szkolenia i promocję miasta

Drużyna Futbolu Amerykańskiego Lowlanders Białystok w 2022 roku otrzymała wsparcie finansowe Miasta Białystok. Łącznie to 260 tys. zł, w tym 160 tys. zł na realizację szkolenia i 100 tys. zł na promocję Białegostoku.

12 sierpnia prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski spotkał się z drużyną Lowlandersów, która w sezonie 2022 zdobyła tytuł Mistrza Polski w futbolu amerykańskim.

W tegorocznych rozgrywkach Polskiej Futbol Ligi PFL1, drużyna futbolu amerykańskiego Lowlanders Białystok wywalczyła tytuł Mistrza Polski. Tego sukcesu pogratulował zespołowi prezydent miasta podczas spotkania w Pałacyku Gościnnym.

– Mistrzostwo Polski w futbolu amerykańskim należy do białostockiej drużyny. Jestem dumny i bardzo się cieszę. W imieniu mieszkańców gratuluję zespołowi zdobycia tytułu i życzę kolejnych sportowych sukcesów – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Pierwszy mecz w tym sezonie Lowlandersi rozegrali 10 kwietnia w Warszawie i pokonali drużynę Warsaw Mets 27:0. Sezon trwał do 23 lipca. W tym czasie Lowlandersi rozegrali 9 spotkań w lidze. Ponieśli tylko jedną porażkę – z zespołem Kraków Kings. Nadrobili tę przegraną w finale rozgrywek wygrywając z tym zespołem 21:20 podczas meczu w Ząbkach, który odbył się 23 lipca.