Zawodnicy KS Wschód zdobyli 6 medali w zapasach na Igrzyskach Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych

0
44

Zawodnicy Klubu Sportowego Wschód zdobyli 6 medali w zapasach na Igrzyskach Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.

25-27.08.2022 roku w Kostrzynie nad Odrą odbyły się jubileuszowe 25-te Igrzyska Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Klub reprezentowało dziewięciu zawodników z których w zapasach w stylu klasycznym w kategorii kadeta Nikodem Godun zdobył mistrzostwo LZS w kategorii 80 kg, wicemistrzostwo zdobyli: Amir Khataev w kategorii 71 kg oraz Mustafa Chalaschev w kategorii 55kg natomiast brązowy medal w kategorii 55kg wywalczył Miłosz Wyszyński. W grupie Juniorów Mistrzostwo LZS wywalczył Arbi Magomedov w kategorii 63 kg a w zapasach kobiet w kategorii 50 kg Monika Borowska zdobyła brązowy medal. Białostocki Klub uplasował się na trzecim miejscu wśród kadetów w stylu klasycznym.

W 2023 roku Igrzyska Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych odbędą się w Białymstoku na Podlasiu.