Jagiellonia Białystok wygrała po dogrywce w pucharowym meczu z Odrą Opole

0
50

Piłkarze Jagiellonii Białystok awansowali do drugiej rundy Pucharu Polski

Dopiero po dogrywce pokonali 1:0 pierwszoligową Odrę Opole. Jedynego gola strzelił w 96. min. Maciej Bortniczuk.

Jagiellonia Białystok wygrała na wyjeździe z Odrą Opole 1:0 w meczu I rundy rozgrywek o Fortuna Puchar Polski. Do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebna była dogrywka, a „złotego” gola strzelił Maciej Bortniczuk.

Trener Maciej Stolarczyk zgodnie z zapowiedziami z przedmeczowej konferencji prasowej wystawił optymalny skład. W wyjściowym składzie znaleźli się m.in. Marc Gual. Jesus Imaz, a także Taras Romanczuk. W Opolu szansę debiutu otrzymał Sławomir Abramowicz.

Pierwsze minuty spotkania toczyły się w leniwym tempie. „Żółto-Czerwoni” wypracowali sobie przewagę w środkowej strefie boiska, ale nie potrafili jej przełożyć na sytuacje bramkowe. Uderzenia Guala i Imaza były blokowane przez obrońców gospodarzy.

W 23. minucie Martin Pospisil popisał się ładnym przerzutem ze środka boiska do Jesusa Imaza. Hiszpan strzałem z obrębu pola karnego pokonał golkipera Odry, ale zdaniem sędziego znajdował się na pozycji spalonej.

W odpowiedzi w 27. minucie Szrek oddał strzał „z pierwszej piłki”, jednak piłka po jego uderzeniu poszybowała wysoko nad bramką Abramowicza.

Jagiellonia zdołała się odgryźć w 31. minucie, kiedy w polu karnym znalazł się Tomas Prikryl. Czech postanowił strzelać z ostrego kąta, ale piłka poszybowała kilkanaście centymetrów nad poprzeczką bramki gospodarzy.

W 38. minucie zawodnik Odry wyłuskał piłkę w środkowej strefie boiska, a gospodarze wyprowadzili kontrę. Została ona wykończona strzałem, po którym piłka przetoczyła się wzdłuż bramki strzeżonej przez Abramowicza.

W przerwie trener Maciej Stolarczyk dokonał jednej zmiany. W miejsce Tomasa Prikryla wszedł Fedor Cernych.

W 47. minucie Odra oddała pierwszy celny w tym spotkaniu, jednak piłkę po uderzeniu zza pola karnego pewnie złapał Sławomir Abramowicz.

W 51. minucie gospodarze stworzyli doskonałą okazję do objęcia prowadzenia. Po niedokładnym zagraniu w środkowej strefie boiska przez Jagiellończyków piłkę przejął jeden z zawodników Odry i podał do Makuszewskiego. Były skrzydłowy „Żółto-Czerwonych” wpadł w pole karne, ale przegrał pojedynek z debiutującym w bramce Jagi Sławomirem Abramowiczem.

Golkiper był również bohaterem kolejnej akcji, kiedy pewną interwencją na przedpolu wygarnął piłkę sprzed szarżującego Guzdka.

W 61. minucie Odra po raz kolejny stworzyła doskonałą okazję. Po kolejnym odbiorze w środkowej strefie boiska piłkę w polu karnym otrzymał Guzdek i oddał strzał na bramkę, ale tym razem świetną interwencją popisał się Puerto wybijając piłkę z linii bramkowej. Później w polu karnym „Żółto-Czerwonych” powstało olbrzymie zamieszanie, które zakończyła interwencja Sławomira Abramowicza.

Napór gospodarzy trwał. W 68. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się jedne z zawodników Odry. Tym razem piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła poza boisko.

W 78. minucie groźnie zza pola karnego uderzał Wojciech Łaski, a Kalinowski z najwyższym trudem odbił piłkę. Trzy minuty później, również zza linii „16” metrów strzelał wprowadzony w drugiej połowie Maciej Brotniczuk, ale tym razem golkiper gospodarzy pewnie złapał piłkę.

90 minut gry nie przyniosło rozstrzygnięcia. W efekcie sędziujący tę potyczkę Sebastian Krasny zarządził dogrywkę.

W 96. minucie Jagiellonia wyszła na prowadzenie. Nasz zespół wywalczył rzut wolny w odległości około 24 metrów od bramki gospodarzy . Do piłki ustawionej przed polem podszedł Maciej Brotniczuk i fenomenalnym strzałem zza pola karnego pokonał Kalinowskiego.

W 101. minucie po raz kolejny musiał interweniować Abramowicz, tym razem broniąc strzał zza pola karnego. Jagiellonia odpowiedziała dwie minuty później. Jesus Imaz wyłożył piłkę Oliwierowi Wojciechowskiemu na 16. metrze, ale futbolówka po uderzeniu „Oliego” przeszła nad bramką Odry.

Od 114. Minuty gospodarze grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla wprowadzonego w drugiej połowie Łapińskiego.

Wynik nie uległ już zmianie. Jagiellonia nie bez problemów wygrała w Opolu, a ozdobą spotkania było przepiękne trafienie Maćka Bortniczuka.

Odra Opole – Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gol: Bortniczuk 96’

Żółta kartka: Czapliński – Cernych, Romanczuk, Wojciechowski, Tiru, Imaz

Czerwona kartka: Szymon Łapiński (114. minuta, za kopnięcie rywala)