17 i 18 września ulicami Białegostoku pobiegnie ponad 2 tysiące osób

0
50

W weekend (17-18 września) miasto Białystok znów będzie gościło zawodników, którzy wezmą udział w imprezie Białystok Biega – najstarszym wydarzeniu Fundacji Białystok Biega

Ulicami Białegostoku pobiegnie ponad 2 tysiące osób – dzieci i dorosłych.

W sobotę po południu (17 września) o godz. 16.00 rozpoczną się biegi dla dzieci – Moltani Kids Run. Najmłodsi biegacze będą pokonywać dystans 100 m, 600 m oraz 1 km. W tym samym dniu o godz. 21.30 wystartuje Nocna Piątka – bieg na dystansie 5 km.

Z kolei w niedzielę (18 września) rano biegacze staną na starcie dystansu 10 km. Bieg pod nazwą Szybka Dycha rozpocznie się o godz. 10.00. Na listach startowych tegorocznych zawodów znajduje się 1000 dzieci w wieku od 2 do 14 lat oraz ok. 1400 dorosłych.

– Cieszę się, że tak dużo osób wybiera zdrowy styl życia. Duża liczba zawodników, którzy zgłosili swój udział w zawodach, świadczy o popularności tego wydarzenia, a jednocześnie przekłada się na promocję Białegostoku – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Zapraszam naszych mieszkańców do kibicowania.

W związku z wydarzeniem warto zapoznać się z obowiązującym w tych dniach rozkładem jazdy białostockich autobusów oraz ze zmianami w organizacji ruchu drogowego. Informacje dotyczące zmiany tras niektórych autobusów są dostępne na stronie Białostockiej Komunikacji Miejskiej.

Szczegóły dotyczące zmian w ruchu znajdują się w zakładce „Utrudnienia drogowe”.

Białystok Biega jest wydarzeniem, które zaprasza do aktywności sportowej nieprzerwanie od 2011 roku. W tym roku będzie to już 12. edycja tego przedsięwzięcia. Miasto Białystok wspiera finansowo to wydarzenie i pomaga przy jego organizacji od początku.

W pierwszej edycji wzięło udział blisko 350 dorosłych osób oraz 120 dzieci. Jak wynika z wyliczeń organizatora tej imprezy – przez 11 lat metę biegu przekroczyło już prawie 19,5 tys. osób.

Szczegółowe informacje o imprezie oraz przebieg trasy biegów można znaleźć na stronie bialystokbiega.pl.