Ponad 60 karabinów GROT dostali podlascy leśnicy

Nowoczesna, polska broń trafiła na wyposażenie podlaskich strażników leśnych. Ponad 60 karabinków Grot mają już leśnicy z  Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

Wcześniej 11 sztuk takiej broni, teraz 51 karabinków.

Na każdy posterunek straży leśnej podlegającej regionalnej dyrekcji w Białymstoku, która działa także na Mazowszu i Mazurach, przypadają dwa Groty. Funkcjonariusze szkolą się już z obsługi tej broni.

Karabinek automatyczny Grot to całkowicie polska konstrukcja. Broń produkuje radomska fabryka „Łucznik”, a korzystają z niej żołnierze Wojska Polskiego, w tym terytorialsi.

Białostocka dyrekcja to kolejna jednostka Lasów Państwowych, która otrzymała dodatkowe wyposażenie. Docelowo mają je otrzymać wszystkie dyrekcje w kraju.