Zawody „Podlasie Wrestling Cup” – druga edycja 29.10

0
25

„Podlasie Wrestling Cup” – druga edycja

29 października Białymstoku odbędzie się II Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy pod nazwą „Podlasie Wrestling Cup”. Zawody mają na celu propagowanie zapasów jako dyscypliny olimpijskiej, która to stanowiła jedną z pierwszych konkurencji olimpijskich w starożytnej Grecji. Co ważne, polskie reprezentacje w tej dyscyplinie mogą pochwalić się licznymi medalami olimpijskimi!

 

– Jesteśmy klubem sportowym skoncentrowanym na wychowywaniu dzieci i młodzieży w duchu sportowej, ale zdrowej rywalizacji. Organizacją Drużynowego Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego „Podlasie Wrestling Cup” chcemy promować sport w naszym regionie, a głównie zapasy. To doskonała okazja do tego, aby przedstawić województwo podlaskie i miasto Białystok jako przyjazne uprawianiu sportu – mówi Adam Hodun, prezes KS WSCHÓD Białystok.

 

To już drugie w historii naszego regionu zawody tej rangi w wyjątkowo widowiskowej dyscyplinie sportu, jaką są zapasy. W zawodach wystartują trzy silne europejskie reprezentacje zapaśników. Zawodnicy, którzy pojawią się na białostockich matach, to wschodzące gwiazdy w swoich ojczyznach i już za moment będą stanowili o sile swojej kadry narodowej.

Obecność na turnieju uświetni multimedalista, olimpijczyk, ikona zapasów – Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron. Ponadto obecne będą znane postaci sportu zapaśniczego z zagranicy, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta Białystok, Podlaskiej Federacji Sportu, Ludowych Zespołów Sportowych.

 

Turniej stanowi też hołd dla wspaniałego zawodnika reprezentującego Podlasie – Ś.P. Roberta Kwasiborskiego.

 

Organizatorem turnieju jest Klub Sportowy Wschód”Podlasie Wrestling Cup” – druga edycja. To amatorski klub zapaśniczy, w którym stale trenuje około 60 dzieci i 20 osób dorosłych. Trzygodzinne, bezpłatne zajęcia odbywają się codziennie, od poniedziałku do piątku. Szkolenie dzieci i młodzieży jest traktowane przez trenerów jako wychowanie poprzez sport, a przede wszystkim wartość misyjna. Bezpłatne zajęcia w naszym klubie dają możliwość uczestniczenia w zajęciach grup dzieci potencjalnie wykluczonych ze względu na status społeczny oraz brak środków finansowych na dodatkowe zajęcia sportowe. Klub posiada trzy sekcje zapaśnicze: styl klasyczny, styl wolny i zapasy dziewcząt.

 

Organizacja może pochwalić się licznymi sukcesami. Podopieczni klubu to kilkukrotni mistrzowie Polski młodzików, kadetów, juniorów i seniorów oraz członkowie Narodowej Kadry Polski, jak i reprezentanci Polski na Mistrzostwa Europy i Świata. Klub prowadzi swoje działania poprzez regularną organizację oraz udział w treningach, szkoleniach, zgrupowaniach, warsztatach, obozach, a także zawodach sportowych w kraju i za granicą.

 

Początek wydarzenia o godzinie 18.00