Kwesty na cmentarzach regionu także w Dzień Zaduszny

Kwesty na cmentarzach regionu także w Dzień Zaduszny

Wolontariusze 1 listopada zbierali pieniądze do puszek m.in. w Wasilkowie, Suwałkach, Białymstoku, Łapach, Augustowie, Łomży, czy Szczuczynie.

50 tysięcy udało się zebrać na ratowanie zabytkowych nagrobków najstarszej podlaskiej nekropolii w Łomży przy ulicy Kopernika.

Zbierano ponad podziałami politycznymi, o czym świadczą liczne fotografie w portalach społecznościowych.

25  tysięcy złotych na cmentarzu  zebrano w dzień Wszystkich Świętych w Białymstoku na Cmentarzu Farnym. Ta nekropolia powstała około 136 lat temu.  Do tej pory odnowiono tam  26 nagrobków.

Także dziś w Wasilkowie i Szczuczynie można będzie spotkać wolontariuszy. Na cmentarzach w Łomży i Białymstoku będą wystawione specjalne puszki na datki.