Podopieczni KS Wschód Białystok znowu na podium

0
44

Trzy medale Pucharu Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym, oraz brązowy medal Mistrzostw Polski Młodziczek dla Klubu Sportowego Wschód Białystok 

12 października 2022 roku w Wałbrzychu odbył się Puchar Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. W turnieju wzięło udział stu sześciu zawodników z 27 klubów z Polski i z zagranicy. Stoczono 166 walk. Arslanbek Salimov w kategorii 67 kg był bezkonkurencyjny wygrywając wszystkie walki przed czasem. Został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Również złoty medal wywalczył młody zaledwie szesnastoletni Amir Mintulaev w kategorii do 55 kg wygrywając z o klika lat starszymi rywalami. Srebrny medal wywalczył w kategorii 63 kg Arbi Magomedov przegrywając z mocnym Duńczykiem – William Reenberg.

12 października odbyły się również Mistrzostwa Polski Młodziczek w zapasach kobiet, gdzie startowały cztery dziewczynki z KS Wschód, dla których były to pierwsze zawody mistrzowskie. Brązowy medal zdobyła Aleksandra Choćko w kategorii do 33 kg. Piątą lokatę zdobyła Malwina Hetmańczuk, natomiast Natalia Kawałko i Olivia Łapińska zajęły dalsze miejsca.

Gratulujemy!