500 kajaków Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Podlaskiego 2022

0
42

500 kajaków Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Podlaskiego 2022.

W poniedziałek (14.11) wieczorem w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku podsumowano 19. edycję imprezy. Organizatorem plebiscytu jest Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Najwięcej punktów jury zdobyła impreza 500 kajaków.  Wielki spływ Bugiem zgłosił Urząd Miejski  w Drohiczynie. W 2022 roku uczestniczyło w nim blisko tysiąc osób.

Kolejne miejsce zajął Festyn Archeologiczny w Parku Kulturowym w Korycinie-Milewszczyźnie. Promuje on starą podlaską kulturę. Wśród laureatów znalazł się także Rezerwat Pokazowy Żubrów w Białowieży.

Żubry w Puszczy Białowieskiej policzone

Dąb Dunin z Puszczy Białowieskiej Europejskim Drzewem Roku 2022

Laureaci będą reprezentować województwo podlaskie w etapie ogólnopolskim. Tam zwycięzcy otrzymają certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej, a nagrodą główną jest kampania promocyjna warta ponad 200 tys. zł.

Wśród wyróżnionych w tegorocznej podlaskiej edycji konkursu jest także Ośrodek Edukacji Przyrodniczej „Młynarzówka” w Kurowie w Narwiańskim Parku Narodowym, która otrzymała certyfikat specjalny i Opera i Filharmonia Podlaska ze złotym certyfikatem.

Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej to najważniejsza nagroda w branży. Marka produktu staje się rozpoznawalna w całym kraju a nawet za granicą.