Blisko 70 krwiodawców z regionu otrzymało odznaczenia „Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

Blisko 70 krwiodawców z regionu (24.11) otrzymało odznaczenia Ministerstwa Zdrowia „Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

Uroczystość w Auli Magna Pałacu Branickich była jednym z elementów obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa, które organizuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

Serdecznie dziękuję wszystkim krwiodawcom, a w szczególności dzisiaj wyróżnionym, za ich aktywność na tym polu, za bezinteresowność w dzieleniu się cennym darem dla zdrowia innych. Dziękuję również wszystkim organizacjom, które współpracują z RCKiK w Białymstoku przy propagowaniu idei krwiodawstwa oraz samej instytucji za liczne działania, aby baza krwiodawców w naszym regionie się powiększała – mówił wojewoda Bohdan Paszkowski.

Województwo podlaskie od kilku lat przoduje w kraju pod względem liczby honorowych dawców na tysiąc mieszkańców. Obecnie to około 60 osób, podczas gdy w kraju – 33.