Białystok. Przy jednym z bloków odnaleziono ciała kobiety i małego dziecka

0
42

Przy jednym z bloków przy ul. Wiadukt w Białymstoku odnaleziono ciała kobiety i małego dziecka

Białostoccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci młodej kobiety i małego dziecka.

Informacje o znalezieniu ciała młodej kobiety i maleńkiego dziecka dostaliśmy przed 10. Teraz na miejscu trwają czynności, a policjanci wyjaśniają okoliczności tej tragedii – poinformował podinsp. Tomasz Krupa, rzecznik podlaskich policjantów.

Śledczy nie ujawniają na razie szczegółów dotyczących tego zdarzenia.

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że dowody wskazują na samobójstwo rozszerzone. 31-latka z 8-miesięcznym synkiem prawdopodobnie zrzuciła chłopca z dachu bloku, a potem sama skoczyła. Kobieta mieszkała na pierwszym piętrze tego 8 kondygnacyjnego bloku. Trwa śledztwo prokuratury.

Prowadzone jest w kierunku dokonanego w dniu 5 grudnia 2022 roku zabójstwa 8-miesięcznego dziecka, które na skutek zrzucenia go z dachu na 9 kondygnacji bloku doznało urazów skutkujących natychmiastowym zgonem. Postępowanie obejmuje również nakłanianie do targnięcia się na własne życie matki tego dziecka informuje Wojciech Zalesko Prokurator Rejonowy Białystok-Południe.

Na dachu bloku znaleziono wózek dziecięcy, telefon komórkowy i elementy odzieży. Wszystko wskazuje, że należały do tragicznie zmarłej białostoczanki.

Jak wynika z już poczynionych ustaleń – oględzin miejsca zdarzenia, pomiarów i przesłuchań świadków – matka z dzieckiem nie spadli jednocześnie. Pierwszy spadło niemowlę, dopiero później kobieta – potwierdził prokurator Wojciech Zalesko, Prokurator Rejonowy Białystok-Południe.