UDSK w Białymstoku otrzyma 300 tys. zł z budżetu województwa

UDSK w Białymstoku otrzyma 300 tys. zł z budżetu województwa. To pieniądze na rozbudowę systemu monitorowania pacjentów przebywających w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Młodzieży z Pododdziałem Pooperacyjnym i Leczenia Bólu.

Rocznie w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii UDSK leczonych jest ok. 85 pacjentów. Obecnie odczyt danych dotyczących stanu ich zdrowia odbywa się bezpośrednio przy chorych, co naraża ich na ryzyko zakażenia ze strony personelu.

Dzięki przyznanej (8.12) przez zarząd województwa dotacji, zostanie zakupiona stacja służąca do zdalnego monitorowania pacjentów pediatrycznych i ich parametrów życiowych w trakcie pobytu na oddziale intensywnej terapii. Zdalne monitorowanie sprawi, że ocena stanu pacjentów będzie możliwa bez konieczności stałej fizycznej obecności personelu w pomieszczeniu, w którym hospitalizowany jest pacjent. W efekcie, w dużym stopniu zminimalizuje to ryzyko ewentualnego przenoszenia się infekcji pomiędzy personelem i pacjentami.