Białystok. Osiedle Przydworcowe w świątecznym nastroju

Mieszkańcy Osiedla Przydworcowe w Białymstoku wspólnie ubrali choinkę. Dzięki temu sąsiedzi mieli okazję do integracji, a dzieci miały sporo frajdy

„Po dwóch długich i męczących latach w pandemii, jest to jak najbardziej odpowiedni czas aby wzmocnić te społeczne kontakty, które są niesamowicie ważne” – napisał do nas Tomasz Hołowienko, inicjator akcji i asystent senatora RP Mariusza Gromko.

To była pierwsza taka akcja na tym białostockim osiedlu, i jak zapowiada jej organizator, nie ostatnia.

W przyszłym roku zorganizujemy konkurs, na najładniejszą własnoręcznie wykonaną ozdobę świąteczną. Dla zwycięzcy mają być drobne upominki” – zapowiada Tomasz Hołowienko.

Warto się zastanowić czy magistrat chciałby w przyszłym roku zorganizować podobną akcję do mojej. Co roku miasto kupuje choinkę, która jest ulokowana na rynku Kościuszki i oprócz lampek nic na miej nie ma. Uważam że byłby to wspaniały pomysł, aby mieszkańcy Białegostoku także mogli ją udekorować własnoręcznymi ozdobami” – proponuje nasz Czytelnik.

Oczywiście autorzy najpiękniejszych dekoracji także powinni zostać nagrodzeni. Nie ma nic cenniejszego od wspólnej integracji z mieszkańcami i w najbliższym czasie, złożę zapytanie do magistratu czy jest szansa aby Miasto mogło zorganizować taką akcję integracyjną” – dodaje Tomasz Hołowienko.