Powstanie droga ekspresowa z Białegostoku przez Suchowolę i Augustów do Raczek

0
50

Powstanie trasa ekspresowa z Białegostoku do Raczek

Będzie trasa ekspresowa z Białegostoku przez Suchowolę i Augustów do Raczek. Ogłosił to podczas konferencji prasowej (13.12) premier Mateusz Morawiecki, przedstawiając nowy „Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.)”.

– Wspomnę o jednym dodatkowym odcinku, który również w osobnej uchwale Rada Ministrów przyjęła do wykonania na kolejne lata. To droga S8 od Białegostoku przez Suchowolę, Augustów do Suwałk, a tak precyzyjniej – do węzła Raczki przed Suwałkami – mówi premier Mateusz Morawiecki.

Jak podkreśla premier Mateusz Morawiecki – rządowy program zakłada, że do końca tej dekady sieć dróg szybkiego ruchu rozbudowana będzie do 8 tys. km.

Na budowę dróg ekspresowych i autostrad rząd chce przeznaczyć do 2030 roku ponad 290 mld zł. Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że wszystkie odcinki wymienione w programie mają zapewnione finansowanie.

 

Jak poinformował premier – oprócz trasy S8 z Białegostoku do Augustowa, pieniądze są też m.in. na budowę drogi S5 od Grudziądza do Ostródy, obwodnicę Warszawy S50, drogi S11 oraz S10 od Szczecina do Warszawy przez Bydgoszcz.