Jak jakość kabiny w ciągniku wpływa na efektywność pracy?

0
67

Ursus to jeden z najpopularniejszych producentów ciągników rolniczych, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wśród wielu modeli ciągników tej marki, szczególnym uznaniem cieszy się zwłaszcza ciągnik C-360, który cały czas z powodzeniem wykorzystywany jest w wielu gospodarstwach rolnych. Rolnicy cenią sobie przede wszystkim bezawaryjność tej maszyny. Nie bez znaczenia jest również to, że na rynku szeroko dostępne są wysokiej jakości części zamiennego do tego ciągnika. Niektóre z ciągników C-360 fabrycznie wyposażone są w kabinę. W modelach, w których jej pierwotnie nie ma, można ją zamontować. I jest to dobre rozwiązanie, ponieważ kabina na bardzo duży wpływ na efektywność i komfort pracy

Jakie funkcje spełnia kabina w ciągniku?

Jak wspomniano, kabina w ciągniku wpływa na efektywność i komfort pracy. Zalety jej posiadania odczuć można zwłaszcza podczas pracy w trudnych warunkach pogodowych. Kierowca jest skutecznie chroniony przed niskimi temperaturami, opadami deszczu, a także przed silnym wiatrem. Praca w takich warunkach atmosferycznych w ciągniku bez kabiny na pewno nie jest zbyt przyjemna. Często jest ona wręcz niemożliwa, co wiąże się ze stratą czasu i pieniędzmi.

Zadaniem kabiny jest również ochrona kierowcy przed hałasem i kurzem. Znacząco zwiększa to komfort codziennej pracy, zwłaszcza w czasie żniw, kiedy podczas młócenia zboża unoszą się spore kłęby kurzu. Nie da się także ukryć, że ciągniki, kombajny i inne maszyny rolnicze pracują naprawdę głośno. Dlatego zastanawiając się, jaka kabina do C-360 sprawdzi się najlepiej, to na pewno taka, która skutecznie chronić będzie przed hałasem i innymi niedogodnościami, o których wspomniano wcześniej.

Montaż kabiny w ciągniku

Montaż kabiny w ciągniku Ursus C-360 jest jak najbardziej możliwy. Co ważne, kabiny Ursus C-360 są powszechnie dostępne i nie ma problemu z ich zakupem. Dotyczy to także innych podzespołów i części, zwłaszcza zamienników. Warto tu podkreślić, że istnieje możliwość zakupu zarówno całej kabiny, jak i jedynie jej poszczególnych elementów. Mowa tu przede wszystkim o szybie, drzwiach czy uchylnym dachu. Oznacza to, że nawet jeśli posiada się już ciągnik z kabiną, to w przypadku uszkodzenia jakiegoś jej elementu, nie ma problemu z jego wymianą na nowy. Nie ma w takim przypadku konieczności wymiany całej kabiny. Jest to jeden z wielu powodów, dla których ciągniki Ursus C-360 cieszą się tak dużą popularnością.

Gdzie kupić kabinę C-360 i części do niej?

Kabinę do ciągnika zakupić można zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w rolniczych sklepach internetowych. Nie da się ukryć, że to drugie rozwiązanie jest dziś wybierane znacznie częściej. Wynika to z kilku konkretnych powodów. Przede wszystkim sklepy internetowe z akcesoriami i częściami do maszyn rolniczych oferują znacznie szerszy asortyment w porównaniu ze sklepami stacjonarnymi. Nie bez znaczenia jest również fakt, że ceny produktów w sklepach online są często znacznie niższe niż w punktach stacjonarnym. Poza tym taka forma zakupu części do ciągników jest po prostu dużo wygodniejsza. Dotyczy to oczywiście także zakupu kabiny do ciągnika.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here