Natalia Maliszewska wicemistrzynią Europy w short tracku na dystansie 500 metrów

0
42

Ambasadorka Białostockiego Sportu, Natalia Maliszewska, wicemistrzynią Europy w short tracku na dystansie 500 metrów

Natalia Maliszewska wywalczyła srebrny medal podczas ME w short tracku.

Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok zajęła drugie miejsce w finale mistrzostw Europy w short tracku na 500 m. W Gdańsku najlepsza okazała się broniąca tytułu Holenderka Suzanne Schulting, a trzecia była Włoszka Arianna Valcepina. Nikola Mazur wywalczyła piątą pozycję.

To czwarty medal 27-letniej łyżwiarki na tym dystansie w mistrzostwach Europy. W 2019 roku w Dordrechcie reprezentantka Juvenii Białystok stanęła na najwyższym stopniu podium, trzy lata temu w Debreczynie na trzecim, a w 2021 roku w Gdańsku na drugim.

Do finału A nie udało się natomiast awansować żadnemu Polakowi. Łukasz Kuczyński rywalizował w finale B, natomiast Diane Sellier został w półfinale zdyskwalifikowany.

Ponadto w sobotę Sellier był czwarty, a Mazur siódma na 1500 m.