Nie milkną echa ostatnich sukcesów białostockich zawodników short tracku

Wciąż nie milkną echa ostatnich sukcesów białostockich zawodników short tracku

Z medalistami Mistrzostw Europy w Short Tracku, które odbyły się podczas minionego weekendu, (19.01) spotkał się zastępca prezydenta Rafał Rudnicki, aby pogratulować im wyników.

To nie był zwyczajny trening. Natalia Maliszewska, Gabriela Topolska, Michał Niewiński, Łukasz Kuczyński, Paweł Adamski oraz ich trenerka Urszula Kamińska gościli na lodowisku zastępcę prezydenta Białegostoku Rafała Rudnickiego. Były kwiaty, upominki i wielkie gratulacje.

Mistrzostwa Europy w Short Tracku przyniosły zawodnikom Łyżwiarskiego Klubu Sportowego „Juvenia” Białystok wspaniałe osiągnięcia. Jesteśmy dumni z waszych sukcesów. Gratuluję w imieniu władz miasta, ale także wszystkich białostoczan – mówił Rafał Rudnicki.

Mistrzostwa Europy w Short Tracku odbyły się w dniach 13-15 stycznia w hali Olivia Gdańsk. W zawodach startowali m.in. zawodnicy ŁKS „Juvenia” Białystok. Z ich wyników sportowych ucieszyli się zapewne nie tylko kibice szybkiej jazdy na łyżwach. Natalia Maliszewska zajęła 2. miejsce na dystansie 500 metrów, natomiast 3. miejsce na dystansie 5000 metrów, po raz pierwszy w historii, zajęła sztafeta męska w składzie: Łukasz Kuczyński, Paweł Adamski, Michał Niewiński z ŁKS „Juvenia” oraz Diane Sellier. W Gdańsku najlepsi okazali się Holendrzy, drudzy byli Włosi.

We wcześniejszym finale sztafety kobiet na 3000 m Polki w składzie: Natalia Maliszewska i Gabriela Topolska z ŁKS „Juvenia” oraz Nikola Mazur i Kamila Stormowska były czwarte. Triumfowały Holenderki.