BOSiR na ferie proponuje jazdy samochodowe na Torze Białystok

0
71

Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji w okresie ferii zimowych przygotował bogatą i różnorodną ofertę. To m.in. półzimowisko, łyżwy, kursy nauki i doskonalenia pływania, oraz jazdy samochodowe na Torze Białystok

Tor “Wschodzący Białystok” to jedna z głównych motoryzacyjnych atrakcji województwa podlaskiego. Został wybudowany 2017 roku. Powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Obiekt ma nawierzchnię asfaltową o długości pętli około 930 m i szerokości 10-12 m. Przeznaczony jest w głównej mierze do amatorskiej jazdy w celach szkoleniowych, oraz doskonalenia technik jazdy. Pomiędzy odcinkami zasadniczymi toru istnieją jezdnie łącznikowe. Umożliwiają one dodatkowe kombinacje wyznaczenia tras jazdy. Ciekawym elementem toru jest rondo.

Motoarena dla przyszłych kierowców

Swobodne jazdy samochodowe na Torze Białystok organizowane są we wtorki i czwartki o godz. 13:00 i 14:30.

Każdy może tu sprawdzić lub podszkolić swoje umiejętności prowadzenia pojazdów. Także osoby, które nie mają prawa jazdy, ponieważ obiekt nie jest drogą publiczną – mówi Krzysztof Stańczuk, kierownik obiektu BOSiR „Tor Białystok”.

Tor Wyścigowy w Białymstoku przyciąga sporo fanów szybkiej jazdy po torze

Korzystając z okazji, że są ferie przyjechałem na Tor Białystok, żeby podszkolić swoje umiejętności za kierownicą – mówi Filip.

Ferie spędzamy w mieście. Jeździmy rowerem i gramy w gry. Przyjeżdżamy na tor popatrzeć jak jeżdżą kierowcy. Bardzo fajnie spędzamy ferie. Nie nudzimy się – mówi Maks.

– Przyjechaliśmy rowerami na Tor żeby popatrzeć jak [kierowcy – red.] driftują – dodaje Krzysztof. – Kiedyś już jeździłem tutaj, ale na pewno kolejny raz byłoby też fajnie.

Tor Białystok zlokalizowany jest w pobliżu lotniska Krywlany

Na Tor można wybrać się z rodziną i przyjaciółmi, którzy będą mogli obserwować zmagania kierowców z trybun widokowych.

Jeśli chodzi o okres ferii, to zapraszamy młodzież, która ma teraz dużo wolnego czasu. Oczywiście z rodzicami mogą przyjechać tutaj na tor, i spróbować swoich sił w pojazdach swoich rodziców. Jeśli tylko rodzice się zgodzą – podkreśla Krzysztof Stańczuk.

Godzina takiej sesji kosztuje 50 zł. Na jazdy dla początkujących można umawiać się pod nr. tel. 699 677 115 i adresem tor@bosir.bialystok.pl.

Potrzebny jest tylko własny samochód lub z wypożyczalni samochodów w Białymstoku.

Więcej informacji na stronie miejskoaktywni.pl