24 lutego Miasto Białystok organizuje wiec „Razem przeciwko rosyjskiej agresji”

0
57

24 lutego minie równo rok od ataku putinowskiej Rosji na Ukrainę. W tym czasie Polska, w tym Białystok, bardzo zaangażowała się w pomoc zarówno walczącym o niepodległość Ukraińcom, jak i uchodźcom z kraju ogarniętego wojną

Aby okazać naszą nieustającą solidarność z narodem ukraińskim, w najbliższy piątek (24.02) białostocki magistrat zaprasza do udziału w wiecu „Razem przeciwko rosyjskiej agresji”.

Wiec rozpocznie się o godz. 18.00 przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego na Rynku Kościuszki.

Spotkajmy się w piątek w symbolicznym miejscu w Białymstoku, przed pomnikiem Marszałka Piłsudskiego. Bądźmy razem z obywatelami zarówno Ukrainy, jak i Białorusi, której naród jest też ciemiężony przez putinowską Rosję. Pokażmy nasze wsparcie tym wszystkim, którzy chcą żyć w wolnych, demokratycznych, niezależnych państwach – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.

Rok od wybuchu wojny na Ukrainie przyniósł wiele działań, które podjęło Miasto Białystok, aby jak najlepiej wesprzeć walczących o wolność Ukraińców, jak i uchodźców z zaatakowanego kraju.

Białystok przyjął uchodźców z objętej wojną Ukrainy z otwartymi ramionami. Najpierw udzielana była pomoc doraźna, która z czasem przyjęła inne formy, zwłaszcza dla tych, którzy zdecydowali się pozostać w naszym mieście na dłużej. W białostockich szkołach i przedszkolach uczy się obecnie 950 dzieci i młodzieży. Otrzymują wsparcie zarówno dorosłych, jak i rówieśników, za co dziękuję. Te ostatnie 12 miesięcy pokazały, że uchodźcy mogą liczyć na wsparcie i zaangażowanie białostoczan i mam nadzieję, że to się nie zmieni – podkreślił zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Przedstawiciele białostockiego magistratu zachęcają mieszkańców Białegostoku do wykorzystania okazji i zamanifestowania naszej solidarności z narodami ukraińskim i białoruskim.