28 nowych wozów strażackich trafi do podlaskich jednostki OSP

28 nowych pojazdów będą mogły kupić jednostki OSP w naszym regionie. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek, które dostaną dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Wiceminister podkreślił, że jest to znacząca inwestycja w bezpieczeństwo w naszym kraju.

Od tego momentu samorządy i straże mogą rozpoczynać przetargi, mogą rozpoczynać proces zakupów. Jest to ogromne zasilenie polskiej ochrony przeciwpożarowej, ogromne wzmocnienie Ochotniczych Straży Pożarnych, bardzo ważny element na mapie bezpieczeństwa Polski – zaznaczył Maciej Wąsik.

Do Podlaskiego trafi 12 pojazdów ciężkich, 15 średnich i jeden lekki. Kupią je jednostki OSP z prawie wszystkich powiatów. Najwięcej – sześć wozów – kupią strażacy-ochotnicy z powiatu białostockiego, m.in. z Supraśla i Turośni Kościelnej. Z kolei pięć pojazdów trafi do strażaków z powiatu sokólskiego.

W sumie w całej Polsce Ochotnicze Straże Pożarne dostaną dofinansowanie do 675 wozów strażackich.

Jednostki OSP z województwa podlaskiego, które dostaną dofinansowanie:

powiat białostocki:

– Drohiczyn, Sieniewice

powiat hajnowski:

– Narew, Łosinka.

Zakup nowych samochodów z pewnością podniesie bezpieczeństwo mieszkańców podlaskich gmin.