Śledztwo ws. pożaru domu w Choroszczy dotyczy zabójstwa

0
47

Śledztwo ws. pożaru domu w Choroszczy dotyczy zabójstwa

Dokonania zabójstwa i doprowadzenia do pożaru dotyczy śledztwo Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, w sprawie pożaru domu jednorodzinnego w Choroszczy k. Białegostoku, w którym śmierć poniosły cztery osoby. Główna obecnie hipoteza zakłada, że 45-letni mężczyzna podpalił dom, a w pożarze zginął on i trójka jego dzieci.

„Czyn został opisany tak, że to zabójstwo zostało dokonane poprzez sprowadzenie pożaru” – powiedział PAP rzecznik białostockiej prokuratury okręgowej Łukasz Janyst. W miejscu pożaru znaleziono pojemnik z substancją, której najprawdopodobniej użyto do wzniecenia ognia.

We wszczętym śledztwie wydane zostały postanowienia o powołaniu biegłych z zakresu medycyny sądowej; chodzi o ustalenie przyczyn śmierci całej czwórki zmarłych. Do ustalenia przyczyn pożaru konieczny będzie biegły z zakresu pożarnictwa. Obecne ustalenia mówią o podpaleniu domu przez 45-letniego ojca dzieci.

Do pożaru w Choroszczy doszło w niedzielę wieczorem. Zgłoszenie poprzedziło zawiadomienie na numer alarmowy o awanturze domowej. Po nie z domu wyszła żona 45-latka, matka dzieci w wieku 3, 8 i 10 lat.

To ona zawiadomiła strażaków, gdy zobaczyła ogień. Ze zgłoszenia wynikało, że wewnątrz przebywa trójka dzieci oraz jedna osoba dorosła. Po przygaszeniu ognia, strażakom udało się wynieść na zewnątrz całą czwórkę, ale wszyscy byli już bez czynności życiowych. Lekarz stwierdził zgon.(PAP)

Zobacz także: Choroszcz. Tragiczny pożar domu przy ul. Narwiańskiej – nie żyją 4 osoby, w tym troje dzieci

fot. KM PSP Białystok