Szkoleniowy weekend terytorialsów z Białegostoku i Łomży

0
65

Blisko pół tysiąca żołnierzy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w miniony weekend przeszło szkolenia rotacyjne 

Szkolenia rotacyjne przechodzą żołnierze 11 batalionu lekkiej piechoty w Białymstoku oraz 13 batalionu lekkiej piechoty w Łomży.

Wśród zagadnień realizowanych przez żołnierzy 11 batalionu lekkiej piechoty z Białegostoku była m.in. procedura Call For Fire, czyli wzywanie wsparcia ogniowego. Do treningu, jako symulator, wykorzystana została popularna gra komputerowa.

W ramach zajęć w 13 batalionie lekkiej piechoty w Łomży grupa żołnierzy przeszła szkolenie teoretyczne oraz praktyczne z obsługi dronów. Część terytorialsów wykonała loty szkoleniowe pod nadzorem instruktora.

Ponadto w miniony weekend zajęcia mieli kandydaci na podoficerów. W ramach kolejnej edycji kursu SONDA (akronim od nazwy: Szkoły Niższych Dowódców Armii Krajowej) uczestniczy 30 szeregowych OT.

Od piątku 10 marca trwa także szkolenie podstawowe ochotników do służby. Zakończy się ono 25 marca przysięgą wojskową w Ciechanowcu.

Jeśli chcesz dołączyć do 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej to skontaktuj się z Wojskowym Centrum Rekrutacji lub skorzystaj z pomocy rekrutera WOT (dane kontaktowe na https://www.wojsko-polskie.pl/1bot/ krok-po-kroku/).