Utrudnienia na S8 w rejonie Popiołówki w związku z budową mostu

0
60

Utrudnienia na S8 w rejonie Popiołówki w związku z budową mostu

 

Dziś  jutro (21-22 marca) należy spodziewać się dodatkowych utrudnień na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Popiołówka (odc. Białystok – Augustów). W związku z rozładunkiem i montażem elementów prefabrykowanych nowego mostu, będzie wstrzymywany ruch. Za każdym razem potrwa to kilka minut, ale  wydłuży czas oczekiwania na objazd mostem tymczasowym.

 Zaplanowane prace prowadzone będą między godziną 10 a 17. W ich trakcie, w celu zapewnienia bezpiecznego wjazdu lub wyjazdu na  lub z terenu budowy uprawnione osoby będą kierować ruchem. Obowiązują też dotychczasowe ograniczenia – prędkości do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

Prace przy przebudowie mostu ruszyły na początku września ubiegłego roku. W ramach inwestycji rozebrano stary most przez rzekę Popiołówka i rozpoczęto budowę nowego w ciągu drogi krajowej nr 8 wraz z dojazdami oraz towarzyszącą infrastrukturą techniczną. Powstał też most tymczasowy wraz z drogą objazdową z płyt betonowych. Planowane zakończenie robót, to 30 września bieżącego roku. Nowy most będzie użytkowany bez ograniczeń.