Popiołówka. Skończą remont mostu szybciej

0
100

Popiołówka. Skończą remont mostu szybciej

Prace przy budowie nowego mostu na drodze krajowej nr 8 między Białymstokiem, a Augustowem w miejscowości Popiołówka (gm. Korycin) trwają od września ubiegłego roku. Oficjalny termin ukończenia robót to 29 września, jednak drogowcom uda się skończyć most nawet o kilka miesięcy wcześniej. Jak mówił Rafał Malinowski z białostocckiego oddziału GDDKiA – wykonawca przyspieszył pracę.

Pojawiła się większa liczba pracowników, większa liczba jednostek sprzętu i w związku z tym realne jest że już w czerwcu, z końcem czerwca bieżącego roku, a więc na trzy miesiące przed umownym zakończeniem zadania, będzie można przekierować ruch (oczywiście po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie) przekierować ruch na nowy już most.  

Utrudnienia w Popiołówce potrwają więc jeszcze około dwóch miesięcy.

 

Podobna budowa i podobne problemy kierowców powrócą w przyszłym roku. Drogowcy zaczną budowę nowego mostu w sąsiedniej miejscowości – w Krasnem Folwarcznem.

To zadanie zrealizowane w systemie projektuj i buduj. Umowę podpisaliśmy już w listopadzie ubiegłego roku, teraz trwa przygotowywanie dokumentacji, później uzyskanie ZRID no i w 2024 powinny zostać przeprowadzone te wszystkie prace wraz z zakończeniem pod koniec roku. – mówi Rafał Malinowski

Zobaczie FILM!

Budowa nowego mostu w Popiołówce kosztuje 8 i pół miliona złotych.