Ścieżka rowerowa z Grabówki do Białegostoku oficjalnie otwarta

To ponad 2 kilometry biegnącej wzdłuż lasu ścieżki dla rowerzystów i pieszych

Trasa pozwala na bezpieczny przejazd jednośladem od ul. Ciołkowskiego w Grabówce do granic Białegostoku. Jej oficjalne otwarcie odbyło się w środę, 10 maja.

Koszt budowy trasy to prawie 1,1 mln zł. Połowę tej kwoty (545 tys. zł) pokryło dofinansowanie z budżetu państwa. Pozostałą część sfinansowały samorządy Supraśla i Powiatu Białostockiego.

Satysfakcji z powstania trasy rowerowej nie krył Radosław Dobrowolski, burmistrz gminy Supraśl, na terenie której znajduje się Grabówka. Podziękował wszystkim, którzy do tej inwestycji się przyczynili.

Choć oficjalnie ścieżkę otwarto w środę, to już od dłuższego czasu korzystają z niej rowerzyści i spacerowicze. I chwalą ją sobie.

Trasa jest wyjątkowa, bo na całej swojej długości biegnie wzdłuż lasu, po drugiej stronie drogi też jest las, więc jazda rowerem czy spacer są naprawdę bardzo przyjemne. Nawet szum samochodów nie przeszkadza – oceniła pani Marta, która często jeździ ścieżką.

Natomiast pani Paulina zamierza wypróbować nową drogę rowerową na dojazd do Kurian.

– Do tej pory jeździłam szosą zabłudowską, ale koleżanka namawia mnie na przejazd właśnie przez Grabówkę, więc na pewno wypróbuję.

Drogi powiatowe, przy których powstała ścieżka, prowadzą do atrakcyjnych miejsc rekreacji. Zwłaszcza w weekendy rowerzystów na tej drodze było bardzo dużo, a ruch samochodowy też jest spory. Ścieżka w znaczący sposób zwiększyła przepustowość trasy i bezpieczeństwo podróżnych.