Jagiellonia Białystok przegrała na wyjeździe z Lechem Poznań 0:2

0
64

Jagiellonia bez punktów w ostatnim spotkaniu sezonu

Piłkarze Jagiellonii Białystok porażką zakończyli sezon w ekstraklasie. W sobotnim meczu (27.05) żółto-czerwoni przegrali na wyjeździe z Lechem Poznań 0:2 (0:1). Gospodarze utrzymali trzecie miejsce w lidze i tym samym wywalczyli brązowy medal mistrzostw Polski.

Lech Poznań walczył w spotkaniu z Jagiellonią o pozostanie na trzecim miejscu w tabeli i ta sztuka mu się udała. Gospodarze byli wyraźnie lepsi i zasłużenie wygrali.

Spotkanie przy ul. Bułgarskiej oglądało prawie 40 tys. widzów. Już na początku meczu fani z Wielkopolski mogli mieć powodu do radości. W drugiej minucie Rebocho trafił jednak w boczną siatkę.

W odpowiedzi – kilka minut później Jaga przeprowadziła kontrę, ale Jesus Imaz strzelił ponad bramką, ale i tak był na spalonym.

Gospodarze strzelili gola w 29. minucie. Dośrodkowanie kolegi z drużyny wykorzystał Artur Sobiech, znalazł się w sytuacji sam na sam ze Sławomirem Abramowiczem i bez większych problemów pokonał młodego bramkarza Jagi.

W 55. minucie Sławomir Abramowicz obronił sytuację sam na sam z Karlstroemem i wybił piłkę na rzut rożny. Jednak w kolejnej sytuacji był bezradny. Gospodarze zdobyli gola właśnie po rzucie rożnym, a bramkę zaliczył Lubomir Satka.

W 90. minucie Sławomir Abramowicz obronił rzut karny, którego sprokurował Israel Puerto, faulując rywala w polu karnym.

Lech Poznań dzięki wygranej utrzymał się na trzecim miejscu, wicemistrzostwo wywalczyła Legia Warszawa, a mistrzostwo Raków Częstochowa. Jagiellonia Białystok zakończyła sezon na 14. miejscu.

Z ekstraklasy spadły: Miedź Legnica, Lechia Gdańsk i Wisła Płock.