Po jakim czasie zapycha się DPF?

0
62

Na wstępie wypadałoby wiedzieć, po jakim czasie zapycha się DPF, ponieważ z pewnością większość kierowców będzie ciekawa odpowiedzi. Otóż wszystko zależy od stylu eksploatacji pojazdu, a także od jakości i częstotliwości regeneracji tego podzespołu.

W dzisiejszych czasach większość pojazdów wyposażona jest w filtr cząstek stałych (DPF), który zmniejsza emisję szkodliwych cząstek stałych. Niestety skutkiem jego długotrwałej pracy jest utrata przez DPF parametrów oraz właściwości, które można przywrócić regeneracją. Jeśli jesteś właścicielem pojazdu następujących marek: Mercedes, Lexus lub Mazda, nie musisz się martwić, ponieważ Bosch Service Pawlik w Stalowej Woli oferuje dla ich modeli profesjonalne usługi w zakresie czyszczenia i regeneracji filtrów cząstek stałych. Zrozumienie, kiedy DPF może ulec zapchania, jest kluczowe dla zachowania pełnej wydajności pojazdu.

Filtr DPF gromadzi cząstki stałe ze spalin, takie jak sadza i inne zanieczyszczenia. Nadmierna ilość osadów wewnątrz podzespołu prowadzi do utrudnionego przepływu spalić, a ostatecznie będzie powodem pojawienia się problemów, takich jak spadek mocy silnika, zwiększone zużycie paliwa i w skrajnych przypadkach, nawet awaria jednostki napędowej. Profesjonalna regeneracja filtra DPF w Bosch Service Pawlik przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim udaje się przywrócić pełną wydajność i moc silnika, co przekłada się na lepsze osiągi auta. Ponadto redukuje się emisja szkodliwych substancji do atmosfery. Do wykonania regeneracji filtra cząstek stałych zachęca także cena, która jest znacznie niższa niż wymiana tego elementu. Warto również wiedzieć, że dowodem na dobrze przeprowadzoną regenerację będzie wydruk parametrów tuż po przepłukaniu DPF-a w pralce. Dodatkowo podzespół jest objęty dwuletnią gwarancję bez limitu przejechanych kilometrów.

Niezawodność, zaufanie i doświadczenie – cechy, które wyróżniają Bosch Service Pawlik. Nie zwlekaj z umówieniem się do serwisu na sprawdzenie i regenerację filtra cząstek stałych, ponieważ zaoszczędzisz w ten sposób o wiele więcej pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here