Wystawa plenerowa przed Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku

0
70

Przy komendzie przy ul. Sienkiewicza w Białymstoku do końca lipca oglądać można wystawę plenerową „Policja Państwowa w ochronie granicy wschodniej II Rzeczypospolitej”

To jeden z elementów wojewódzkich obchodów święta policji.

Z okazji 100. rocznicy objęcia przez oddziały policji służby granicznej na wschodnich rubieżach państwa polskiego (14.07) otwarta została wystawa „Policja Państwowa w ochronie granicy wschodniej II Rzeczypospolitej 1923-1926”.

Podlaska Policja: Wszystkich zainteresowanych historią Policji Państwowej zapraszamy do obejrzenia wystawy plenerowej „Policja Państwowa w ochronie granicy wschodniej II Rzeczypospolitej 1923-1926”, która znajduje się przed Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku.

Wystawę będzie można obejrzeć przez najbliższe dwa tygodnie.

Instytut Pamięci Narodowej przygotował ją z okazji 100. rocznicy objęcia przez oddziały policji służby granicznej na wschodnich rubieżach państwa polskiego. Zgromadzony materiał ikonograficzny w doskonały sposób zobrazował ogrom problemów, z jakimi przyszło się zmierzyć funkcjonariuszom ówczesnej policji na polsko-litewskiej, polsko-łotewskiej i polsko-sowieckiej linii granicznej w tych latach.