S8. Funkcjonariusze podlaskiej KAS zatrzymali nielegalny transport odpadów

0
61

Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku zatrzymali nielegalny transport spalonej przyczepy 

Spalona przyczepa samochodowa przewożona była bez odpowiednich zezwoleń oraz bez zgłoszenia w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT).

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej KAS skontrolowali na drodze S8 w Jeżewie Starym ciężarówkę. Zgodnie z dokumentami miała przewozić z Niemiec na Litwę przyczepę samochodową. Po sprawdzeniu przewożonego towaru okazało się, że przyczepa jest spalona i nie nadaje się do dalszej eksploatacji – poinformował podkom. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Potwierdzili to inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Białymstoku uznając przewożoną przyczepę za odpad, na przewóz którego wymagane jest m.in. zezwolenie i zgłoszenie w SENT.

Ponieważ zatrzymany transport nie był zgłoszony w systemie SENT, jego organizator zostanie ukarany karą 20 tys. zł. Przewoźnik, za wwóz odpadów na terytorium Polski bez wymaganych zezwoleń, musi liczyć się z karą 24 tys. zł. Kierowca ciężarówki został ukarany mandatem 5,2 tys. zł.

­