Strona główna Co Gdzie Kiedy? Już w ten weekend Festiwal Piosenki Literackiej im Łucji Prus

Już w ten weekend Festiwal Piosenki Literackiej im Łucji Prus

0
52

Na festiwal zaprasza Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki oraz Podlaski Instytut Kultury. To muzyczne święto odbędzie się w dniach 29 września – 1 października 2023 r.  w kinie Ton, na Rynku Kościuszki 2 w Białymstoku.

Festiwal od początku promuje piosenki z dobrą muzyką i dobrym tekstem, a do tego odkrywa młode talenty. Podczas trzech dni festiwalu zakwalifikowani uczestnicy, w tym roku to dwudziestu utalentowanych wykonawców z całej Polski, zaprezentują piosenki z repertuaru Łucji Prus – artystki pochodzącej z Białegostoku oraz utwory zarówno znanych, jak i debiutujących autorów piosenki literackiej. Towarzyszyć im będzie wspaniały band Piotra Matuszczyka.

Występy ocenia znakomite jury, w którym zasiadają m.in. Włodzimierz Nahorny, Janusz Strobel, Nula Stankiewicz, Jan Wołek.

– Festiwal jest adresowany przede wszystkim do uczniów i studentów szkół artystycznych – teatralnych, muzycznych, estradowych, ale także do osób dotychczas niezwiązanych zawodowo ze sceną – mówi Joanna Gaweł z PIK.

Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus organizowany jest przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku od 2008 roku. To już XV edycja tego przedsięwzięcia.

Najprościej rzecz ujmując to czas wypełniony przesłuchaniami i występami młodych, utalentowanych artystów oraz koncertami wybitnych muzyków polskiej sceny – podkreśla Joanna Gaweł. – Festiwal ma już stałą publiczność, która z niecierpliwością czeka na prezentacje młodych piosenkarzy oraz recitale znanych i lubianych artystów, którzy z przyjemnością wracają do starych, dobrych tekstów Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty czy Jana Wołka w nowych aranżacjach i interpretacjach. W tym roku na festiwalu wystąpią: Urszula Dudziak, Hanna Banaszak oraz Stanisław Soyka.

Program Festiwalu:

29 września (piątek)
Koncert Urszuli Dudziak – godz. 19.00
bilety: 130 zł

30 września (sobota)
Przesłuchania konkursowe XV FPL – godz. 12.00
wstęp wolny

Koncert Stanisława Soyki – godz. 20.00
bilety: 100 zł

1 października (niedziela)
Koncert galowy laureatów XV FPL i Justyny Rainko, laureatki XIV FPL – godz. 17.00
oraz
Koncert Hanny Banaszak
bilety: 100 zł

Bilety do nabycia online na stronie www.pikpodlaskie.pl, oraz w Spodkach PIK, ul. św. Rocha 14  (w godz. 8.00 – 16.30), jak również bezpośrednio przed koncertem. W sprzedaży są też karnety na wszystkie koncerty w cenie 300 zł. Miejsca nie są numerowane!

Więcej o festiwalu i koncertach gwiazd na stronie: www.pikpodlaskie.pl