Anna Falkowska z Juvenii Białystok zdobyła złoty medal na 4. Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich

0
38

Anna Falkowska z Juvenii Białystok zdobyła złoty medal w biegu na 500 m w short tracku w Gangwon 2024

To drugi medal tych igrzysk, a jednocześnie drugi złoty krążek w historii młodzieżowych igrzysk olimpijskich.

Czwarte miejsce w tym biegu zajęła Kornelia Woźniak. Gratulujemy! To dotychczas trzeci najlepszy wynik tych igrzysk. Brawa dla ekipy Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego!

4. Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie potrwają do 1 lutego, ale reprezentacja short-tracku, którą tworzyli zawodnicy białostockiego klubu zakończyła już starty.

Biało – czerwoni w Korei Południowej rywalizują też m.in. w biathlonie, saneczkarstwie, skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.