Białostoczanka wsparła potrzebujących i wygrała wycieczkę

0
26

Warto pomagać. Przekonała się o tym mieszkanka  Białegostoku.

Pani Elżbieta Krupińska włączyła się w pomocową akcję „Świat potrzebuje więcej Mikołajów” organizowaną przez Polski Czerwony Krzyż we współpracy z koncernem Coca-Cola. Przed Bożym Narodzeniem do PCK w Białymstoku przyniosła produkty o długim terminie przydatności, które następnie trafiły do osób potrzebujących.

Darczyńcy z całej Polski, którzy przyłączyli się do pomocowej akcji, mogli wygrać wycieczkę do Rovaniemi w Finlandii, czyli miasta Świętego Mikołaja. Tak się składa, że szczęście uśmiechnęło się do pani Elżbiety.

– Przynosząc paczkę do PCK myślałam o tym, że w Święta jest wielu potrzebujących. Nie kierowała mną chęć wygranej, właściwie o konkursie dowiedziałam się później. Z resztą zgłoszenie wysłałam w ostatniej chwili i nawet, gdy dostałam informację o wygranej, nie do końca w nią wierzyłam – opowiada białostoczanka.

Pani Elżbieta spędziła z córką Agnieszką 4 dni w fińskim Rovaniemi. Jak mówi, było to wspaniałe przeżycie. Wyjazd zalicza do bardzo udanych, tym bardziej, że wszystko było profesjonalnie zorganizowane. Panie mieszkały w hotelu Santa Claus. Wśród atrakcji wycieczki znalazły się przejazd w zaprzęgu husky, kulig z reniferami i nocny rajd skuterami śnieżnymi. Białostoczanki odwiedziły Panią Mikołajową i Mikołaja we własnej osobie. Jadły lunch w restauracji całej wykutej w lodzie i do woli mogły cieszyć się śnieżnymi atrakcjami.

Podlaski Polski Czerwony Krzyż w okresie bożonarodzeniowym przygotował około 380 paczek i upominków, które trafiły głównie do dzieci, ale też ubogich mieszkańców województwa. Ich przygotowanie było możliwe m.in. dzięki indywidualnym darczyńcom, takim jak pani Elżbieta. PCK zorganizował ponadto 6 mikołajkowych i wigilijnych spotkań w różnych miastach regionu.