Kandydaci PiS: Białystok to najgorsze miejsce do życia

0
35

Białystok najgorszym miastem do życia w Polsce? Tak jest wg. najnowszego rankingu miast przygotowanego przez serwis internetowy Business Insider.

 „Białystok stać na więcej niż ostatnie miejsce w rankingu miast najlepszych do życia. Mamy rozwiązania, które już prezentowaliśmy. Jeszcze raz je przypomnimy.

To mniejsze podatki i opłaty dla przedsiębiorców, pozyskanie nowych terenów inwestycyjnych, budowa nowych tanich mieszkań komunalnych oraz wsparcie budowy mieszkań pod wynajem, a także rozwinięcie programu mieszkania dla absolwenta, inwestycja w lokalny handel i modernizacja Targowiska Miejskiego w Białymstoku, Program Praca dla Absolwenta, połączenie sił z samorządem województwa żeby zapobiegać depopulacji. To są nasze zobowiązania i sprawy, o które pytałem Prezydenta Białegostoku w licznych interpelacjach.

W ubiegłym roku – gdy Białystok znalazł się na ostatnim miejscu w rankingu  Business Insider złożyłem interpelację. Otrzymałem odpowiedź, że moje pytania nie mieszczą się w ramach zakreślonych dla interpelacji. A ja pytałem o konkretnie, czy miejskie władze mają związek z tymi niepokojącymi wynikami oraz co chce zrobić w tej sprawie.

Jak widać magistrat nie zrobił nic, żeby sytuacja uległa poprawie. Wierzę, że białostoczanie to mądrzy ludzie, którzy wyciągną z tego wnioski” – mówił kandydat na Prezydenta Białegostoku Henryk Dębowski.

„Białystok się zwija i to poprzedza dzisiejszy ranking. Musimy zrobić wszystko, żeby zmienić ten trend, a żeby to zrobić musimy uruchomić i rozwijać lotnisko. To obiekt strategiczny na mapie miasta i całego województwa. Będzie służyło mieszkańcom, przedsiębiorcom i służbom dbającym o nasze bezpieczeństwo” – mówił Karol Halicki, kandydat do Rady Miasta.

„7 kwietnia zmobilizujmy się, wybierzmy mądrze, zadbajmy o nasz Białystok” – podsumowała kandydatka do Sejmiku Województwa Podlaskiego Beata Kiercel.