Białystok. Rusza wiosenny sezon w Ośrodku Sportów Wodnych „Dojlidy”

0
18

Nad zalewem w białostockich Dojlidach można wypożyczyć sprzęt wodny, rowery górskie, czy nawet kijki do nordic walkingu. Można spędzić czas w parku linowym i skorzystać z siłowni na świeżym powietrzu, a potem rozpalić grill w przeznaczonym do tego miejscu

Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” w Białymstoku znajduje się nad zalewem na obrzeżach miasta, chętnie wypoczywają tam mieszkańcy.

Od soboty czynna jest wypożyczalnia sprzętu wodnego – poinformowała Anna Kopeć-Tyszkiewicz z Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (BOSIR), który prowadzi ośrodek na Dojlidach. Dostępne są deski SUP, kajaki, rowerki wodne, łodzie wiosłowe, canoe oraz żaglowe Omega. Nowością są rowerki wodne w kształcie samochodów. „Czteroosobowe kabriolety powinny spodobać się nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom” – dodała.

Dojlidy to nie tylko atrakcje związane z wodnym wypoczynkiem, ale też tereny wokół. Można korzystać z wypożyczalni rowerów górskich i szosowych dla dorosłych i dzieci, a także wypożyczyć kijki do nordic walkingu.

W ośrodku BOSIR-u działają plenerowe siłownie dla dorosłych i dzieci, place zabaw (w tym ścianka wspinaczkowa i linarium). Można również (za opłatą) grillować, zorganizować ognisko w specjalnie do tego przygotowanych miejscach. Jest także kilkanaście miejsc dla kamperów, przyczep kempingowych i namiotów.

Od 1 maja ma być uruchomiony park linowy. Dostępne będą cztery trasy, które różnią się stopniem trudności. Najłatwiejsza została stworzona z myślą o dzieciach.

Dostępna jest też sauna. Planowane są seanse z użyciem aromatycznych olejków eterycznych prowadzone przez cerftyfikowanych saunamistrzów.

Co roku w ośrodku odbywają się liczne imprezy sportowe zaplanowane na całe wakacje. W czerwcu odbędą się m.in. ogólnopolski turniej siatkówki plażowej – Plaża Open, czy Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w piłce nożnej plażowej. W lipcu Dojlidy będą terenem zmagań Hero Run Kids, czyli biegu z przeszkodami, a w sierpniu – triathlonowa impreza Elemental Tri Series – podał BOSiR.(PAP)