Białystok. W weekend duże utrudnienia w związku z półmaratonem

0
29

W sobotę i w niedzielę należy spodziewać się na ulicach miasta dużych utrudnień w ruchu w związku z XI PKO Białystok Półmaraton

Jak wynika z danych organizatorów i władz miasta, część ulic będzie zamknięta, inaczej też pojadą niektóre autobusy.

PKO Białystok Półmaraton organizowany jest przez fundację Białystok Biega. Impreza to oprócz głównego biegu, który odbędzie się w niedzielę, także biegi towarzyszące w sobotę. Tego dnia odbędą się: bieg śniadaniowy, juniora i tzw. nocna piątka, czyli bieg na 5km.

W związku z imprezą biegową kierowcy a także mieszkańcy muszą spodziewać się utrudnień w ruchu, które rozpoczną się już w sobotę rano, od godz. 9 i mają występować w godzinach poszczególnych biegów. Największe utrudnienia wystąpią w niedzielę w godzinach 6-14.

Ulice, przede wszystkim w centrum i śródmieściu będą zamknięte częściowo lub całkowicie, także niektóre parkingi zostaną zamknięte. Szczegółową listę ulic i godzin, w których wystąpią utrudnienia miasto podaje na swojej stronie internetowej. Informacje podawane są też w mediach społecznościowych organizatorów.

W związku z biegami, w weekend także inaczej pojedzie część autobusów. Na stronie Białostockiej Komunikacji Miejskiej podano listę ponad 30 linii, których trasa zostanie zmieniona.

W weekendowych biegach – jak podają organizatorzy – weźmie udział ponad 6,5 tys. biegaczy.

Główny, niedzielny bieg poprowadzony jest trasą, która „pozwoli zobaczyć wiele ważnych i pięknych miejsc naszego miasta” – podaje miasto. Start z pl. Józefa Piłsudskiego przy Teatrze Dramatycznym i sąsiedztwie Pałacu Branickich, a meta będzie w samym centrum miasta przy Ratuszu na Rynku Kościuszki.(PAP)