Sezon kąpielowy na Dojlidach

0
17

Bezpieczne kąpielisko na Dojlidach już od 1 czerwca

Plaża miejska w Białymstoku jako jedna z pierwszych  w kraju rozpoczyna sezon kąpielowy. Od Dnia Dziecka będzie można tu wypoczywać pod czujnym okiem ratowników wodnych.

Na plażowiczów czekają liczne atrakcje – poinformowała Anna Kopeć-Tyszkiewicz z BOSiR

W ostatnich dniach do Ośrodka Sportów Wodnych „Dojlidy” przyjechało 200 ton świeżego miękkiego piasku. Będzie służył wszystkim użytkownikom plaży miejskiej. Dojlidy to jedno z dwóch kąpielisk w Podlaskiem, które najwcześniej – bo już 1 czerwca – rozpoczynają sezon kąpielowy. Co to oznacza? Przede wszystkim bezpieczny wypoczynek. Plaża będzie strzeżona przez ratowników wodnych.

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu kąpielowego na Dojlidach odbędzie się wydarzenie dla najmłodszych. 29 maja w godz. 10:00 – 13:00 zapraszamy na Dzień Dziecka z Policją „Na wesoło i sportowo”. Będzie okazja, by przyjrzeć się sprzętowi służb mundurowych, w tym quadom, miotaczom wody czy  więźniarce. W programie także pokaz umiejętności i tresury policyjnego psa służbowego. Ponadto pokaz taktyki i technik interwencji policyjnych, ratownictwa wodnego, który nauczy, jak bezpiecznie korzystać z wody, oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy, która może uratować życie. Do tego konkursy, gry, malowanie twarzy, zabawy na dmuchańcach i przy stoiskach profilaktycznych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zgłoszenia grup zorganizowanych: przyjmuje Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pod nr tel. 47 711 28 72.

Do 1 czerwca wstęp na teren plaży jest bezpłatny. Bilety wstępu w cenie od 2 do 12 zł obowiązują od 2 czerwca. Ośrodek z kąpieliskiem i wypożyczalnią sprzętu sportowego będzie czynny codziennie od 9:00 do 20:00. Po zalewie dojlidzkim można pływać nowymi rowerami wodnymi w kształcie kabrioletów, deskami sup, kajakami, łodziami, żaglówkami i deskami windsurfingowymi. Na Dojlidach można także wynająć rowery górskie i szosowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, foteliki do przewozu dzieci i kaski ochronne. Są również kijki do spacerów do nordic walking.

Nowością w tym sezonie w OSW „Dojlidy” jest Park Linowy Lemur z czterema trasami z przeszkodami. Czynny jest w weekendy: w soboty i niedziele w godz. 11:00-18:00. W lipcu i sierpniu 2024 r. ma być czynny codziennie.
Kolejnymi nowościami są stół do tenisa stołowego oraz stół do szachów/warcabów. Dostępne są dla każdego w lasku. Dostępna jest tu także siłownia dla dorosłych z urządzeniami do ćwiczeń wszystkich grup mięśni oraz siłownia dla dzieci. Najmłodsi mogą także korzystać z placów zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami, piaskownicami, ścianką wspinaczkową i linarium.

30 maja od godz. 12:00 kolejny sezon ma rozpocząć WakeStok – wyciąg do sportów wodnych. Do dyspozycji plażowiczów jest dwusłupowy wyciąg z wypożyczalnią sprzętu i infrastrukturą plażową. W czerwcu atrakcja będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-20:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10:00-20:00.

W okresie letnim Sauna Dojlidy dostępna jest na wyłączność. Obiekt można wynająć dla maksymalnie 25 osób w wybranym terminie. Koszt to 180 zł za godzinę. Rezerwacje przyjmowane są pod nr tel.  699 677 617.

Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” jest także areną wielu wydarzeń sportowych. Rozgrywane są tu amatorskie turnieje siatkarskie Letnia Grand Prix. W nocy 1-2 czerwca odbędzie się ciekawy IX Ogólnopolski Nocny Turniej Siatkówki Plażowej. W dniach 7-9 czerwca na dojlidzkich boiskach mecze rozegrają siatkarze plażowi w ramach Plaża Open Białystok 2024.

Tradycją sportowego sezonu na Plaży Miejskiej są już od wielu lat Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w piłce nożnej plażowej. Imprezę planujemy na 29-30 czerwca, a zawody organizowane są we współpracy z Podlaskim Związkiem Piłki Nożnej.

6 lipca (w sobotę) Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z Fundacją Białystok Biega organizują wyjątkowe przedsięwzięcie dla dzieci, które może dobrze nastroić na letni czas. W Ośrodku Sportów Wodnych „Dojlidy” odbędzie się Hero Run Kids. To bieg z przeszkodami, a wśród nich specjalnie usypane górki, małe ścianki, przeszkody do przeskoczenia, do pokonania dołem, bieg przez wodę. W poprzednim roku w tej imprezie wzięło udział ponad 1400 dzieci.

18 sierpnia OSW Dojlidy i ulice wokół niego, po raz kolejny staną się areną zmagań cyklu Elemental Tri Series. To triathlonowa impreza dla amatorów i wyczynowców, na których czekają niemałe wyzwania związane z pływaniem, jazdą na rowerze i bieganiem. W ramach wydarzenia odbędą się m.in. mistrzostwa Polski w triathlonie, paratriathlonie, aquabike oraz Puchar Polski. W programie są także zawody biegowe i pływackie dla dzieci. Zapisy wystartowały i odbywają się przez stronę: https://triathlonseries.pl.

Ośrodek przy ul. Plażowej to także miejsce postoju kamperów. Pole posiada kilkanaście miejsc dla przyczep kempingowych, kamperów, namiotów. Każde z nich posiada możliwość podłączenia do energii elektrycznej. Udostępniamy bezpłatne toalety i prysznice, również dla osób niepełnosprawnych.